Justyna Jegiołka zagrała w finale debla

Justyna Jegiołka
Justyna Jegiołka Sławomir Mielnik
Tenisistka Smeczu Leśnica wróciła na korty, a w pierwszym tegorocznym starcie osiągnęła finał gry podwójnej w Sunderland.

Sklasyfikowana na koniec 2014 roku na 391. miejscu w rankingu światowym Opolanka wystąpiła w decydującym meczu turnieju w Sunderland, gdzie grała w parze ze Szwedką Cornelia Lister.

Mająca 24-lata Jegiołka i trzy lata młodsza Skandynawka łatwo przeszły tylko pierwszą rundę. W ćwierćfinale oraz półfinale wygrały pierwszego seta, aby przegrać drugiego i dopiero w tie breaku przesądzały o swoim awansie do kolejnej rundy. Najpierw wygrały w nim 10-7 z francuzko-brytyjską parą: Amandine Cazeaux - Manisha Foster, a następnie pokonały 10-6 debel z Niemiec:Julia Wachaczyk - Nina Zander. W finale zdecydowanie lepsze okazały się Angielki Jocelyn Rae - Anna Smith, które wygrały w dwóch setach 6:3 i 6:1.

Jegiołka w Sunderland wystąpiła także w singlu. Po wygranej z Brytyjką Grace Dixon 6:4 i 6:2, w drugiej rundzie nie sprostała Martinie Boreckiej. Czeszka zwyciężyła 6:3, 6:2.

W poniedziałek Jegiołka rozpoczęła z kolei od kwalifikacji udział w turnieju wyższej rangi w szkockim Glasgow. W pierwszej rundzie wygrała z Louie McLelland 6:2 i 6:0, a w decydującej w identycznych rozmiarach pokonała Fatmę Al Nabhani z Omanu. W pierwszej rundzie głównego turnieju jegiołka zmierzy się z inną kwalifikantką Niemką Antonią Lottner.