Już po raz 12. rozegrano turniej dżudo w kopalni soli w Bochni

Julek Połącarz (z lewej) odebrał nagrodę z rąk mistrza olimpijskiego Pawła Nastuli. fot. Ze zbiorów klubu
Na starcie stanęło 700 młodych dżudoków z 11 państw, a gościem był mistrz olimpijski Paweł Nastula. Młodzież AZS-u Opole zdobyła 5 medali i 3 punktowane miejsca.

Najlepszym zawodnikiem w ekipie okazał się Juliusz Połącarz, który wygrał cztery walki przed czasem i zajął 1. miejsce w wadze do 30 kg (kat. dzieci młodsze).

W jego kategorii wiekowej trzecie miejsca zajęli: Szymon Kudyba (36 kg) i Mateusz Kozłowski (44). W rywalizacji młodzików 3. lokatę wywalczyła Beata Naspińska (44). W gronie dzieci starszych brązowy medal padł łupem Jana Stolarka (36), piąte miejsca zajęli: Piotr Blacha (33) i Michał Adamów (44), a 7. był Kamil Szwagrzyk (48).