Kajakarstwo. Dobry początek sezonu opolskich kanadyjkarzy AZS-u Politechniki Opolskiej

Zaktualizowano
Patrycja Langner
Podczas wiosennych Zawodów Konsultacyjnych Seniorów, rozgrywanych w Wałczu, wysoką formę pokazali kanadyjkarze KU AZS-u Politechniki Opolskiej. Aż 4 z nich znalazło się w finałach A. Były to pierwsze ogólnopolskie zawody w tym sezonie.

Ich celem było sprawdzenie poziomu sportowego zawodników przed Regatami Eliminacyjnymi Seniorów, które odbędą się już za dwa tygodnie na poznańskiej Malcie i wyłonią członków kadry narodowej na sezon 2019.

W Wałczu wyścigi kanadyjkarzy były rozgrywane na jedynkach na dystansie 500 i 1000 metrów. Wyścig na 500 m wygrał Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.) z czasem 1,52, natomiast na dystansie dwa razy dłuższym triumfował Marcin Grzybowski (MKS Czechowice-Dziedzice) z czasem 3,47. Najlepszym

z opolskich kanadyjkarzy na tej imprezie okazał się Piotr Kuleta, który w finale A na 1000 m zajął 5. miejsce i na dystansie o połowę krótszym miejsce 6. W finale A na 1000 m znalazł się także Mateusz Zuchora, który wywalczył 7 miejsce. W finale A na dystansie 500 m obok Kulety znalazł się także Michał Łubniewski na 8. miejscu i Arsen Śliwiński na 9. miejscu. Dobrym występem może pochwalić się także Mateusz Borgieł, który finale B na 1000 m zajął 5. miejsce, co daje mu realną szansę na walkę o miejsce w kadrze narodowej do lat 23.

Ponadto równie solidnie spisali się też kajakarze KU AZS-u Politechniki Opolskiej Michał Bil i Piotr Morawski. Ten pierwszy zajął 5. miejsce w finale A na 500 m i 6. finale A na 200 m, natomiast drugi z opolskich kajakarzy zajął 7. pozycję w finale na 500 m.