Kajakarstwo. Dwa medale Pauliny Markiewicz, reprezentantki AZS-u Politechniki Opolskiej, na Akademickich Mistrzostwach Świata

Paulina Markiewicz (w środku) będzie mieć same miłe wspomnienia z Akademickich Mistrzostwa Świata w 2018 roku. materiały AZS PO
Reprezentantka AZS-u Politechniki Opolskiej Paulina Markiewicz dwukrotnie stawała na podium Akademickich Mistrzostw Świata, rozgrywanych w węgierskim Szolnoku. Oba krążki wywalczyła w wyścigach czwórek (K-4).

Cenniejszy, złoty, zdobyła na olimpijskim dystansie 500 m, natomiast na 200 m sięgnęła po srebro. W obu przypadkach jej koleżankami z osady były Dominika Włodarczyk, Klaudia Cyrulewska i Małgorzata Puławska.

Żadnego medalu nie udało się wywalczyć z kolei dwóm pozostałym przedstawicielom AZS-u PO, Mateuszowi Borgiełowi i Grzegorzowi Szpyndzie. Współtworzyli oni osadę czwórek kanadyjkarzy w wyścigach na 500 i 1000 m. W tym pierwszym polska ekipa finiszowała na 5. pozycji, a w drugim zajęła 4. lokatę.

- Tak czy inaczej zarówno kajakarki, jak i kanadyjkarze walczyli do końca i zanotowali bardzo dobre starty- podkreślał trener AZS-u PO, Bartosz Jaszczyński.