Kajakarstwo. Konsultacja kadry z udziałem opolan

Kanadyjkarz Gwardii Opole Jakub Łuczak.
Kanadyjkarz Gwardii Opole Jakub Łuczak. Klubowe
Z udziałem opolan w Wałczu odbyła się konsultacja kadry, a w Sieradzu regaty.

W Właczu stawili się kajakarze z całego kraju, którzy rywalizowali o miejsca w kadrach w różnych kategoriach wiekowych. Pływali między innymi zawodnicy OTK i Gwardii Opole, ale zajmowali dalsze miejsca.

W stawce seniorów w K-1 Paweł Prosowiecki (Gwardia) zajął 38 miejsce., a wśród juniorów Łukasz Szczerba (Gwardia) był 35. Juniorka Gwardii Krystyna Krępska zajęła 28, miejsce, natomiast juniorki młodsze Aleksandra Buczek - 28, a Natalia Winter - 39. Z kolei kajakarze juniorzy reprezentujący OTK kończyli zawody na następujących pozycjach: Michał Bill - 47., Patryk Pasierbiński - 53., Cezary Ostrowski - 54., Piotr Markiewicz - 57.

W młodszej kategorii Adam Kalus (Gwardia) zajął 27 lokatę, Robert Świerc (OTK) był 29, a Sławomir Chmielewski (OTK) - 54. Wreszcie kanadyjkarz 15-letni Jakub Łuczak z Gwardii wywalczył 30 pozycję.

W mistrzostwach miasta Sieradza na rzece Warta startowało 56 zawodników z czterech klubów.

W punktacji drużynowej Gwardia wywalczyła 3. miejsce, a jej reprezentanci w sumie dziesięć razy stawali na podium.

Złote medale wywalczyli: Łuczak w kategorii junior młodszy w C-1 i C-2 na 4000 m, Piotr Kapuściński w kat. junior młodszy w C-2 4000m oraz Romuald Figielus w kat. senior w C-1 na 6000 m. Srebra przywieźli: Piotr Kapuściński, Paweł Prosowiecki (2), Łukasz Szczerba, a brązowe: Hassona Billal i Łukasz Szczerba.