Kajakarstwo. Opolscy kajakarze wywalczyli sześć medali na zawodach w Tychach

Oliwia Grudzińska wywalczyła srebrny medal.
Oliwia Grudzińska wywalczyła srebrny medal. fot. Archiwum klubowe
Nasi młodzi zawodnicy startowali na jeziorze Paprocany w Tychach.

Międzywojewódzkie mistrzostwa to najbardziej prestiżowe zawody w kategorii młodzików, w których wzięli udział młodzi kajakarze z dziewięciu klubów.

Wśród nich byli również reprezentanci Opolskiego Towarzystwa Kajakowego i UKS MOS Opole. Najlepiej spisała się para Michał Bil i Piotr Markiewicz. Osada OTK zajęła 2. miejsce na dystansie 2000 m.

Markiewicz na tym samym dystansie wywalczył jeszcze brązowy medal w rywalizacji "jedynek". Z kolei w rywalizacji K-4 osada UKS MOS (Fabian Pająk, Mateusz Zawadzki, Kacper Kołbuc, Michał Kołbuc) również wywalczyła brązowy medal.

Na punktowanych pozycjach znaleźli się: Dawid Bajek w konkurencji jedynek K-1 oraz ten sam zawodnik wraz z Robertem Charkiewiczem w dwójkach.

- Mimo kiepskiej pogody, występ swoich podopiecznych uważam za dobry - oceniła Ariadna Lupul-Nawrocka, trenerka MOS-u. - Nasza sekcja została reaktywowana w październiku ubiegłego roku, a zawodnicy weszli na wodę w kwietniu.

To zbyt krótko, by w wyczynowym sporcie pokusić się o większe sukcesy. Startowali również najmłodsi kajakarze (kategoria dzieci) w regatach pn. Zakończenie sportowych wakacji. W kategorii tej zawody odbyły się na dystansie 600 m.

Rywalizację chłopców zdominowali zawodnicy OTK - wygrał Patryk Świerc, przed Sławomirem Chmielewskim.
MOS reprezentowała Oliwia Grudzińska, która płynąc na jedynce zdobyła srebrny medal. W klasyfikacji drużynowej zawodnicy OTK zajęli wysokie 4. miejsce.