Marcin Zakrzacki
Trzecia osada w kraju na 500 m: Cezary Ostrowski i Patryk Świerc.
Trzecia osada w kraju na 500 m: Cezary Ostrowski i Patryk Świerc. Marcin Zakrzacki
Dwa brązowe medale przywieźli opolanie z mistrzostw kraju juniorów młodszych.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski juniorów wystartowały dwa opolskie kluby: OTK Opole (pod wodzą trenerów Krzysztofa Bila i Bartosza Jaszczyńskiego) oraz AZS Opole (trener Ariadna Lupul-Nawrocka).

Swoje wysokie aspiracje potwierdzili szczególnie kajakarze OTK, którzy w OOM wywalczyli dwa brązowe medale.

W kategorii juniorów młodszych 3. miejsca uzyskali: Cezary Ostrowski i Patryk Świerc w osadzie K-2 na 500 m oraz indywidualnie Michał Bil na dystansie 5000 m. Pozycje tuż za podium zajęli natomiast: Michał Bil - czwarty na dystansie 500 m, Zuzanna Wolbach - czwarta na 1000 i piąta na 500 m, a także osada K-4 juniorów (Tomasz Moździerski, Patryk Pasierbiński, Adam Zakrzacki, Piotr Markiewicz) - piąta na 500 m i czwarta na dystansie 1000 m.

Niemal wszyscy pozostali zawodnicy OTK Opole uplasowali się w pierwszych dziesiątkach swoich kategorii wiekowych. Z mniejszym powodzeniem w bydgoskich regatach startowali przedstawiciele AZS-u.

Najwyżej uplasowała się osada K-4 juniorek młodszych (Krystyna Krępska, Oliwia Hendel, Ewa Pietrek i Sabrina Vignudelli), która zajęła szóste miejsce na 500 metrów.