Kajakarstwo. Przedstawiciele AZS-u Politechniki Opolskiej zawojowali mistrzostwa Polski. Zdobyli w nich mnóstwo medali

Zawodnicy i zawodniczki AZS-u Politechniki Opolskiej wywalczyli aż 15 krążków podczas krajowego czempionatu w Poznaniu. Żaden inny klub nie mógł się pochwalić tak imponującym osiągnięciem.

Mimo wszystko ekipa z Opola, której zawodnicy i zawodniczki łącznie cztery razy stanęli na najwyższym stopniu podium, w klasyfikacji medalowej zajęła 2. miejsce. Ustąpiła pola tylko AZS-owi AWF Gorzów Wielkopolski, który zdobył co prawda 10 medali, ale wśród nich aż sześć było złotych.

Koncentrując się jednak na poczynaniach opolan, dwa krążki z najcenniejszego kruszcu jako jedyny zawiesił na swojej szyi Michał Łubniewski. Kanadyjkarz ten okazał się najlepszy w jedynce oraz dwójce na dystansie 200 m. W tej drugiej konkurencji partnerował mu Arsen Śliwiński.

Inni kanadyjkarze z AZS-u Politechniki Opolskie nie mieli sobie z kolei równych w czwórce na 1000 m. Skład tej złotej osady tworzyli Piotr Kuleta, Mateusz Borgieł, Grzegorz Szpynda oraz Mateusz Zuchora.

Smak triumfu poznały też panie z opolskiego klubu. Kajakarki Karolina Markiewicz i Zuzanna Wolbach, zwyciężając w konkurencji K-2 200 m.

Reprezentanci AZS-u Politechniki zdobyli też w stolicy Wielkopolski cztery srebrne medale. Trafiły one do: Mateusza Borgieła, Michała Łubniewskiego, Arsena Śliwińskiego i Grzegorza Szpyndy (C-4 500 m), Łubniewskiego i Śliwińskiego (C-2 500 m), Piotra Kulety i Mateusza Zuchory (C-2 1000 m) oraz Karoliny Markiewicz i Pauliny Markiewicz (K-2 1000 m).

Do wszystkich wymienionych medali, opolanie dorzucili jeszcze siedem z brązowego kruszcu. Dwa z nich w jedynce wywalczył Mateusz Borgieł, na 1000 oraz 5000 metrów. W tej drugiej konkurencji taki sam wynik zanotowała Aleksandra Jacewicz. Ponadto na najniższym stopniu podium znaleźli się też: Michał Bil i Piotr Morawski (K-2 200 m), Karolina Markiewicz, Paulina Markiewicz, Zuzanna Wolbach i Martyna Leśniak (K-4 500 m), Piotr Kuleta i Mateusz Zuchora (C-2 500 m) oraz Piotr Kuleta, Dawid Kuleta, Marcin Ruczyński i Mateusz Zuchora (C-4 500 m).

materiały klubowe

- To, że jesteśmy jednym z najlepszych kajakowych klubów w Polsce było dla nas wiadome, ale sami nie spodziewaliśmy się tak wspaniałego występu i licznego dorobku medalowego. Wszyscy ciężko pracowaliśmy przez ostatni rok i teraz zbieramy plony tej pracy. Osobiście chciałbym podziękować zawodnikom za włożony wysiłek w osiągnięcie tego wyniku i pogratulować, bo naprawdę jest czego - powiedział trener sekcji kajakowej AZS-u PO, Bartosz Jaszczyński.

- Przyjemnie jest patrzeć jak nasza praca owocuje. W zaledwie kilka lat udało nam się stworzyć jeden z najlepszych klubów kajakowych w Polsce - radował się z kolei trener oraz prezes Opolskiego Związku Kajakowego, Jacek Skowroński.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0