Kajakarstwo. Romuald Figielus sięgnął po dwa medale mistrzostw świata masters

Grzegorz Haliczyn
Romuald Figielus dołożył kolejne medale do swojej już bardzo bogatej kolekcji.
Romuald Figielus dołożył kolejne medale do swojej już bardzo bogatej kolekcji. archiwum prywatne
Jeden z najlepszych polskich kanadyjkarzy w kategorii masters, Romuald Figielus reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata w Portugalii. Zawodnik startujący w kategorii wiekowej 55-59 lat rywalizował na trzech dystansach, zdobywając dwa brązowe medale.

Na 3. pozycji ukończył zmagania między innymi w wyścigu jedynek na 200 metrów.

- Mimo niesprzyjającego wiatru popłynąłem prosto i równo - mówił Figielus. - W równych warunkach najprawdopodobniej wygrał bym ten bieg, ale taki jest sport. Natura czasem sprawia, że wszystko jest możliwe. Najważniejsze, że znalazłem się na „pudle”.

Drugi krążek zawodnik Gwardii Opole wywalczył w wyścigu dwójek na 1000 m, współtworząc osadę z Mieczysławem Białeckim z Białegostoku.

- Płynęliśmy od startu na czele. Niestety, na ostatnich metrach rywale zdołali nas wyprzedzić, przez co zajęliśmy 3. pozycję - tłumaczył Figielus.

W swoim trzecim starcie (C1, 1000 m) zajął on natomiast najbardziej pechowe dla sportowca, czyli 4. miejsce.

Na mistrzostwach świata masters wystartowało łącznie 17 Polaków, w tym dwóch kanadyjkarzy. Nasi reprezentanci zdobyli w sumie 18 medali - 6 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe.