Kajakarstwo. Sześć medali dla zawodników AZS-u Politechniki Opolskiej w mistrzostwach Polski w maratonie

Przedstawiciele AZS-u Politechniki Opolskiej po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki w kajakarstwie. materiały AZS PO
Worek medali przywieźli zawodnicy AZS-u Politechniki Opolskiej z mistrzostw Polski w maratonie kajakowym, rozgrywanych na rzece Warcie w Gorzowie Wielkopolskim. Z sześciu wywalczonych przez nich krążków, aż trzy były złote.

Jedną z triumfatorek okazała się Karolina Markiewicz. Uczestniczka tegorocznych mistrzostw Europy i świata znakomicie poradziła sobie również w krajowym czempionacie na znacznie dłuższym dystansie, zwyciężając w konkurencji K-1.

W tej samej odmianie, tyle że wśród mężczyzn, bezkonkurencyjny okazał się jej klubowy kolega Michał Bil. Dystans 30,6 km pokonał w czasie 2:36.49, wyprzedzając drugiego w stawce weterana, starszego o siebie o 27 lat Dariusza Bukowskiego (rocznik 1970) zaledwie o sekundę!

Trzecie złoto przypadło dwójce kajakarek, którą tworzyła Julia Lis i Paulina Markiewicz. Przepłynięcie 26,9 km zajęło im nieco ponad 2 godziny i 3 minuty.

W konkurencji K-2 nie miały one jednak zbyt wielu rywalek, bo do rywalizacji przystąpiły tylko cztery załogi, z czego trzy stawiły się na mecie.

I właśnie trzecie dotarły tam inne reprezentantki AZS-u: Martyna Leśniak i Natalia Cedrowska.

Medal z nieco cenniejszego kruszcu, bo srebra, zdobyła dwójka kanadyjkarzy Mateusz Borgieł - Mateusz Zuchora, zaś brąz w jedynkach kanadyjkarzy wywalczył Grzegorz Szpynda.

Innymi reprezentantami Opola na mistrzostwach Polski w maratonie byli Sławomir Chmielewski i Patryk Lenski (obaj AZS PO) oraz Romuald Figielus z Gwardii Opole.