Kajakarstwo. W Opolu rośnie talent na miarę igrzysk

Rok temu Adam Kalus na konsultacji kadry juniorów był zaledwie 37. Teraz ukończył je na 2. pozycji. Klubowe
Świetnie spisał się na konsultacji juniorów Adam Kalus z Opola. Wywalczył sobie miejsce w kadrze i będzie walczył o wyjazd na MŚ.

W Wałczu spotkało się blisko 170 zawodników, którzy rywalizowali na wodzie (K-1) i w testach sprawnościowo-siłowych. Niespełna 18-letni Kalus z Gwardii Opole na 2000 m miał 11. wynik i znalazł się w finale B na 1000 m, który ukończył jako drugi. Ostatecznie zajął 10. pozycję.

Z kolei w biegach na czas na 1000 m uzyskał drugi wynik, tylko nieznacznie gorszy od wicemistrza świata z zeszłego roku Jakuba Michalskiego. W finale 500 m Kalus był czwarty, a w punktacji na wodzie zajął 3. miejsce za Michalskim i Przemysławem Korsakiem. W drugiej części (biegi, pływanie, rzuty, siłownia) opolanin spisał się równie dobrze i całe konsultacje ukończył z 2. wynikiem, gorszym tylko od Wojciecha Tracza.

- Przed rokiem Adam na podobnej konsultacji był 37., a potem wywalczył piąte miejsce mistrzostw kraju na 200 metrów - mówi trener Romuald Figielus. - Zimą bardzo mocno trenował i są tego efekty. Robi błyskawiczne postępy i to nasza szansa na kolejne igrzyska. Aktualnie przygotowujemy się do eliminacji mistrzostw świata. Wierzę, że na nie pojedzie i powalczy o jak najlepsze miejsce, a w kraju stanie już na podium.