Kajakarstwo. W Opolu rywalizowano o 'Błękitną wstęgę Odry'

Patryk Świerc (z lewej) i Sławomir Chmielewski z OTK Opole często pływają ze sobą na dwójce. W regatach na Odrze rywalizowali indywidualnie w kategorii dzieci. Lepszy był Świerc. fot. Archiwum klubowe
Regaty te kończyły sezon, a udział wzięło w nich ponad stu zawodników z sześciu klubów. Dobrze zaprezentowali się kajakarze z Opolskiego Towarzystwa Kajakowego oraz MOS-u Opole.

Przedstawiciele tego pierwszego klubu jedenaście razy stawali na podium. W kategorii K-1 dzieci na dystansie 1000 m drugie miejsce zajęła Paulina Markiewicz, a w tej samej konkurencji wśród chłopców wygrał Patryk Świerc, przed klubowym kolegą Sławomirem Chmielewskim.

W kategorii K-1 młodzików na dystansie 3000m drugi był Piotr Markiewicz, a trzeci Dawid Bajek (MOS). Zuzanna Wolbach w kategorii K-1 juniorek młodszych na dystansie 6000 m zajęła 3. lokatę.

Michał Birecki w kategorii juniorów młodszych na 6000 m dopłynął na drugim miejscu, a Marcin Zakrzacki wygrał rywalizacje w kategorii K-1 juniorów starszych na dystansie 6000 m.

Wśród seniorów na dystansie 6000 m drugie miejsce wywalczył Jakub Birecki. Ustąpił on tylko Grzegorzowi Błęce (MOS).

Wyścigi sztafet 4x200m wygrała osada OTK Opole w składzie J. Birecki, M. Birecki, Szymon Birecki i Zakrzacki. Drugie miejsce zajęła osada MOS-u w składzie: Piotr Kapałka, Błęka, Karolina Markiewicz i Bajek.

Na wodach Odry rywalizowali też oldboje. W K-1 na 3000m wygrał Jerzy Piechota przed Romanem Ciszewskim. W kategorii K-4 3000 m oldboje z OTK w składzie Piechota, Ciszewski, Leszek Wieprzkowski i Przemysław Kwiatkowski zajęli 2. miejsce.