Kajakarze z AZS PO najlepsi w najważniejszej imprezie sezonu

Mistrzostwa Polski 2020.
Mistrzostwa Polski 2020. PZKaj
Kapitalnie spisali się przedstawiciele AZS-u Politechniki Opolskiej podczas mistrzostw Polski 2020. Podczas zmagań w Poznaniu wygrali bowiem choćby klasyfikację medalową zdobywając osiem złotych i cztery srebrne medale.

Najbardziej wykazali się „kanadyjkarze”, którzy sięgnęli po sześć złotych medali i jeden srebrny. Najpierw na 500 metrów najlepszy był duet Michał Łubniewski - Arsen Śliwiński, natomiast na dystansie dwukrotnie dłuższym Piotr Kuleta i Mateusz Zuchora. Jakby tego było mała cały wymieniony kwartet okazał się najlepszy w czwórkach na „pół kilometra”. Do tego dwóch ostatnich razem z Mateuszem Borgiełem i Alexandrem Marasą triumfowali w czwórkach na 1000 metrów.

Następnego dnia Łubniewski i Śliwiński byli najlepsi na 200 metrów w C2, a do tego ten pierwszy zajął drugie miejsce płynąc indywidualnie na taką samą odległość. Za to aż na 5000m najlepsza okazała się w Aleksandra Jacewicz w C1.

Świetnie spisały się także kajakarki. Szczególnie na dystansie kilometra gdzie dwa pierwsze miejsca zajęły nasze pary. Ostatecznie wygrały Karolina i Paulina Markiewicz przed Martą Witkowską i Kingą Jankowską. Trzy pierwsze oraz Zuzanna Jaszczyńska wywalczyły także
srebro na 500m.

Natomiast na dystansach 500 i 1000 m odpowiednio po złoto i srebro sięgnął też duet Michał Bil – Piotr Morawski.

Takie wyniki mają tym większe znaczenie, że przecież z tego roku na przyszły przełożono igrzyska olimpijskie w Tokio, tym samym najważniejszą imprezą tego sezonu był właśnie krajowy czempionat.

Tak czy inaczej na Torze Regatowym Malta rywalizowało niemal 200 zawodników z 44 klubów.