Kajaki. Na przystani przy Wyspie Bolko rozegrano pierwsze w tym roku regaty

Redakcja
Patryk Pająk (z lewej) i Michał Birecki z UKS MOS Opole zajęli 2. miejsce w łączonym wyścigu juniorów i seniorów na 3000 m.
W zawodach otwierających sezon reprezentanci opolskich klubów OTK i UKS MOS mogli się sprawdzić na tle przedstawicieli klubów z Tychów, Katowice, Sieradza. Rywale byli wymagający i zdominowali rywalizację w wielu wyścigach.
Regaty otwarcia sezonu - zawody kajakarskie w Opolu.

Opole: Zawody kajakarskie

Opolanie też odnieśli kilka zwycięstw, a najlepiej spisał się Michał Bil z OTK, który wygrał wyścig jedynek chłopców (rocznik 1997 i młodsi) na 1000 m. Na tym samym dystansie młody zawodnik OTK wywalczył drugie złoto w wyścigu K-2, w osadzie z Markiem Szłapą. 3. miejsce zajęli ich koledzy klubowi Przemysław Kowalik i Adam Maluszczak.

Zwycięstwo w mocnej stawce K-1 młodziczek na 2000 m odniosła inna zawodniczka OTK - Zuzanna Wolbach.

Medalowe miejsca opolan - K-2 młodziczek (2000 m): 3. Klaudia Jędrzejewska, Zuzanna Wolbach (OTK); K-1 juniorów B (3000): 1. Michał Birecki, 2. Patryk Pająk; K-2 juniorek BiA (3000): 1. Karolina Michalczuk, Karolina Markiewicz, 2. Daria Gołąb, Paulina Michalczuk (wszyscy UKS MOS); K-2 dziewcząt (1000): 2. Wiktoria Krawczyk, Paulina Markiewicz, 3. Nikola Baron, Miriam Chojnacka (OTK); K-1 juniorek B (3000): 1. K. Michalczuk, 2. Markiewicz; K-2 młodzików (2000): 3. Piotr Markiewicz, Tomasz Moździerski (OTK); K-1 juniorek A (3000): 1. Gołąb, 2. P. Michalczuk; K-2 juniorów i seniorów (3000): 2. Birecki, Pająk. roman stęporowski