Kalendarz targów rolniczych i ogrodniczych w czerwcu. Część już się odbyła, niektóre wciąż przed nami!

Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
Lato sprzyja organizacji plenerowych imprez, z czego korzystają ośrodki doradztwa rolniczego.
Lato sprzyja organizacji plenerowych imprez, z czego korzystają ośrodki doradztwa rolniczego. Agata Wodzień-Nowak
Początek lata obfituje w plenerowe targi rolnicze i towarzyszące im wystawy ogrodnicze, pokazy zwierząt i prezentacje nowoczesnych maszyn. Ośrodki Doradztwa Rolniczego zapraszają w czerwcu 2022, m.in. na dni pola, wystawy bydła, które dla dzieci z okolicznych miast są jedną z niewielu okazji, by z bliska zobaczyć krowę. W kalendarzu targów są też jarmarki z regionalnymi przysmakami. Podpowiadamy, gdzie i kiedy odbędą się takie imprezy.

Krajowe Dni Pola 2022 na Mazowszu

Zdecydowana większość imprez organizowanych przez ośrodki doradztwa rolniczego ma regionalny charakter. Są tu również wydarzenia o ogólnopolskim zasięgu, jak Krajowe Dni Pola. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z wyprzedzeniem zapraszał 11-13 czerwca 2022 na teren MODR Oddział Poświętne w Płońsku. Zwiedzający mają jeszcze jeden dzień na zapoznanie się z wystawami.

Do zwiedzania jest pole doświadczalne, a poza nim:

 • prezentacja i degustacja zdrowej i bezpiecznej żywności;
 • prezentacja dokonań rolnictwa ekologicznego na Mazowszu;
 • promocja pszczelarstwa;
 • panele dyskusyjne z udziałem specjalistów branżowych i rolników;
 • wystawa zwierząt hodowlanych (konie);
 • wystawa ciągników, maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolniczej;
 • prezentacja dziedzictwa kulturowego i kulinarnego wsi mazowieckiej;
 • pokazy praktyczne, warsztaty kulinarne i rękodzielnicze prowadzone przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Kalendarz regionalnych targów rolniczych 2022. Znajdziemy tu kiermasze ogrodnicze

Od 3 do 9 czerwca. Zobaczcie relacje z targów:

 • XXIX Pomorskie Agro-Targi, Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, organizator - Pomorski ODR w Lubaniu, 4-5.06.2022 Lubań, ul. T. Maderskiego 3. W programie m.in. kiermasz ogrodniczy, piknik zbożowy, wystawa zwierząt, godz. 10-17. Zobacz relację zdjęciową z wydarzenia >>>
 • XXVIII Targi Rolnicze AGRO-TARG, Lubuski ODR w Kalsku 4-5.06.2022, godz. 9-17. Będą kiermasze, występy, konkursy, tradycyjna żywność. Zobacz relację zdjęciową z targów >>>
 • Dni Otwartych Drzwi Targi Rolno-Budowlane, Kujawsko-Pomorski ODRw Minikowie, Oddział w Zarzeczewie 4-5.06.2022. Na miejscu znalazły się stoiska firm branż m.in. budowlanej, remontów, wyposażenia mieszkań i zagród, OZE, plenerowy kiermasz ogrodniczy, prezentacja produktów regionalnych. Zobacz relację z targów w Zarzeczewie >>>
 • XIII Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego – Szczyrzyc 2022, organizował Krajowy Związek Hodowców Czerwonego Bydła Polskiego w Jodłowniku, Małopolski ODR w Karniowicach, 4-5.06.2022, Szczyrzyc – gmina Jodłownik.
 • III Dzień Pola, Podkarpacki ODR w Boguchwale, 5.06.2022, ul. Techniczna 4.
  "Zaprezentowane zostały m.in. najnowocześniejsze maszyny rolnicze, innowacyjne systemy nawadniania wykorzystywane w rolnictwie i ogrodnictwie. Ponadto zaplanowano liczne pokazy i warsztaty prezentujące najnowsze rozwiązania mechanizacyjne w produkcji roślinnej m.in. z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych oraz pokaz sprzętu pszczelarskiego wykorzystywanego w nowoczesnej gospodarce pasiecznej".
 • XXVIII Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko 2022, IV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Dni Pola, Wielkopolski ODR w Poznaniu, 4-5.06.2022 Sielinko k/Opalenicy. Zobacz relację zdjęciową z wydarzenia >>>

Te weekendowe targi są już za nami:

 • XXVI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2022, Dolnośląski ODR we Wrocławiu, 11-12.06.2022.
 • XXII Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych Łódzki ODR w Bratoszewicach, związki hodowców 11-12.06.2022 Bratoszewice.
 • XXVIII Targi Rolne AGROTECHNIKA 2022, Łódzki ODR w Bratoszewicach 11-12.06.2022, Wojewódzkie Dni Pola.

Targi rolnicze od 11 do 19 czerwca

 • Krajowe Dni Pola, Mazowiecki ODR w Warszawie, 11-13.06.2022 Płońsk.
 • XXVII Żuławskie Targi Rolne, XXI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Pomorski ODR w Lubaniu Oddział w Starym Polu 18-19.06.2022, Stare Pole ul. Marynarki Wojennej 21.

Imprezy rolnicze od 23 do 30 czerwca

 • Dzień Pola, Pomorski ODR w Lubaniu 23.06.2022, ul. T. Maderskiego 3.
 • XLII Dni Otwartych Drzwi, Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, 25-26.06.2022, Mikołów.
 • Świętokrzyska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Świętokrzyski ODR w Modliszewicach 25-26.06.2022.
 • XXVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym, IX Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych, Podlaski ODR w Szepietowie 25-26.06.2022 Agroarena PODR, Szepietowo-Wawrzyńce 64. "Wystawa Zwierząt Hodowlanych ma na celu ocenę i propagowanie osiągnięć hodowlanych, wyłaniając tym samym najpiękniejsze okazy zwierząt gospodarskich. Podczas Wystawy nie zabraknie również stoisk z rękodziełem i lokalną żywnością, konkursów i występów zespołów ludowych", zapowiadają organizatorzy. Będą też animacje dla dzieci.
 • Targi Rolnicze Kościelec 2022, Wielkopolski ODR, 26.06.2022, Kościelec. Targi Rolnicze Kościelec 2022 to największa impreza wystawiennicza i promocyjna we wschodniej Wielkopolsce. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca 2022 roku w godzinach 9.00-16.00 w Kościelcu. "Cieszymy się, że po dwóch latach przerwy targi wracają w formie stacjonarnej i ponownie będą okazją do cennych spotkań środowiska rolniczego".
 • Lubelskie. Dzień Otwartych Drzwi, Lubelski ODR w Końskowoli 26.06.2022. Na miejscu znajdą się maszyny rolnicze, twórcy ludowy, koła gospodyń.
 • Świętokrzyskie. Dni Otwartych Drzwi, Świętokrzyska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Promocja produktów lokalnych i regionalnych woj. świętokrzyskiego, Świętokrzyski ODR w Modliszewicach 26.06.2022.
 • Podkarpackie. Dni Otwartych Drzwi połączone z XXIII Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych, Podkarpacki ODR w Boguchwale 25-26.06.2022, ul. Suszyckich 9. Będzie można zapoznać się z dorobkiem hodowlanym podkarpackich rolników, prezentujących bydło mleczne i mięsne, owce i kozy, króliki i inne zwierzęta futerkowe, konie, alpaki, pszczoły oraz drób użytkowy i ozdobny. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne pokazy i konkursy z udziałem zwierząt. Na rozległym terenie zlokalizowana będzie wystawa maszyn i sprzętu rolniczego, zapowiada ODR.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Raport WEI: Samochód konkurencyjny względem zbiorkomu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kalendarz targów rolniczych i ogrodniczych w czerwcu. Część już się odbyła, niektóre wciąż przed nami! - Strefa Agro

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska