Kapłani zdalnie odnowili przyrzeczenia wobec biskupa Andrzeja Czai

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Modlitwie w katedrze przewodniczyli biskupi Andrzej Czaja, Rudolf Pierskała i Paweł Stobrawa.
Modlitwie w katedrze przewodniczyli biskupi Andrzej Czaja, Rudolf Pierskała i Paweł Stobrawa. Krzysztof Ogiolda
W katedrze w Opolu zrobili to tylko biskupi pomocniczy i księża pracujący w parafii katedralnej.

Wszystkich innych księży biskup opolski poprosił, by razem z nim – ale we własnych parafialnych kościołach lub na plebaniach - odmówili w południe modlitwę „Anioła Pański”, odczytali fragment Ewangelii, który czyta się podczas Mszy św. Krzyżma w Wielki Czwartek rano oraz odnowili złożone podczas święceń przyrzeczenia.

W poprzednich latach odnowienie przyrzeczeń odbywało się podczas Mszy św. Krzyżma, która z powodu epidemii została bezterminowo przesunięta.

- Wyrażamy wdzięczność Bogu za ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa – mówił bp Andrzej Czaja. - Dziękujemy, że nas Pan wybrał, a Kościół zaaprobował nasze pójście na niwę Pańską. Chcemy się modlić za kapłanów. Zwłaszcza za chorujących, tych, którzy się źle mają oraz przeżywających kryzys kapłańskiej tożsamości lub wiary.

Bp Paweł Stobrawa odczytał nazwiska 12 kapłanów, którzy zmarli w diecezji opolskiej od ubiegłorocznego Wielkiego Czwartku. Modlono się także za nich.

Na Wielki Czwartek biskup opolski wygłosił słowo do kapłanów (dostępne na stronie diecezji opolskiej). Powiedział w nim m.in.: - Z serca dziękuję za posługę, którą pełnicie - mówi bp Czaja. - Zwłaszcza za ostatni rok , mój rok 10-lecia posługi biskupiej. Szczególnie dziękuję za ostatnie dni. Trudne dla nas. Dziękuję za troskę o dobro duchowe wiernych, za to, że o zdrowie duszy każdego z nich walczycie. Wykazaliście wiele kreatywności. Narodziło się wiele dobrych inicjatyw. Dziękuję też za roztropność w wykonywaniu rozporządzeń związanych z pandemią.

- Trzeba dać Panu swoje życie bez reszty - mówi biskup opolski. - Wszystko dać. Ogołocenie z tego, co światowe w naszym życiu jest wyzwalające. Bóg się upomina, byśmy bardziej związali się z Jezusem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska