Karate kyokushin. Agata Godoś i Joanna Popczyk na podium

Archiwum klubowe
Nasze medalistki: Agata Godoś (z lewej) i Joanna Popczyk.
Nasze medalistki: Agata Godoś (z lewej) i Joanna Popczyk. Archiwum klubowe
Medale naszych zawodniczek na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w karate kyokushin.

Mistrzostwa Polski dla zawodników w wieku od 18 do 21 lat odbyły się w Lublinie. Wystąpiło w nich 123 reprezentantów 49 klubów. Wśród nich dwie zawodniczki Opolskiego Klubu Karate Kyokushin, podopieczne trenera Mariusza Godosia: jego córka Agata i Joanna Popczyk.

W konkurencji kata (pokazy) wystartowała Popczyk. Po eliminacjach zajmowała 3. miejsce i tę lokatę utrzymała po finale. Zwyciężyła Katarzyna Daniluk (Lublin) przed Emilią Płaszczyńską (Ostrołęka).
W konkurencji kumite (walki) w pełnym kontakcie nasze zawodniczki startowały w wadze do 55 kg.

Z powodzeniem przeszły I rundę i ćwierćfinał. W półfinale Popczyk uległa Aleksandrze Zajkowskiej z Łomży i musiała się zadowolić drugim brązowym medalem na tych mistrzostwach.

Godoś zaś po pokonaniu w półfinale Ewy Przybyłowicz w finale nie dała rady po dwóch dogrywkach Zajkowskiej i zdobyła srebrny medal.