Karate kyokushin. Sukcesy naszych zawodników w Zambrowie.

Damian Laszuk mimo kontuzji kolana zdobył złoty medal.
Damian Laszuk mimo kontuzji kolana zdobył złoty medal. Archiwum prywatne
Grupa zawodników klubu Akademia Walki z Dobrzenia Wielkiego i Lewina Brzeskiego wystartowała w tym mieście w województwie podlaskim w międzynarodowych mistrzostwach Polski zorganizowanych i przeprowadzonych przez federację: Instytut Budokai Karate (IBK).

Największy sukces odniósł w kategorii open seniorów (+ 80 kg) główny instruktor Akademii Walki w Dobrzeniu Wielkim i Lewinie Brzeskim - Damian Laszuk. Okazał się on najlepszy, pokonując w finale Holendra Mano de Koka.

- W pierwszej rundzie walki półfinałowej doznałem kontuzji kolana - mówi Laszuk. - Łąkotka zablokowała staw, uniemożliwiając stosowanie kopnięć i sprawne poruszanie się. Walcząc z tylko jedną sprawną nogą dokończyłem pojedynek wygrywając w drugiej rundzie, przez interwencję sędziego maty. Skoro wygrałem jedną walkę z taką kontuzją, to nie zamierzałem odpuszczać finału.

W nim też był górą. Wygrał w trzeciej rundzie przez jednogłośną decyzją sędziów.

Bardzo dobrze spisali się też jego podopieczni. Mający zaledwie roczny staż treningowy Filip Gawrylin, walcząc pierwszy raz w życiu z bardziej doświadczonymi zawodnikami, dostał się do półfinału. W nim już nie sprostał swojemu rywalowi i zajął 3. miejsce wśród seniorów w wadze do 80 kg.

Bracia Patryk (17 lat) i Filip (15 lat) Cierpiszowie z Karłowic też startowali pierwszy raz w turnieju walk kontaktowych. Wola walki i opanowanie oraz świetna kontrola dystansu pozwoliły im obu wywalczyć 3. miejsca w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.