Karate kyokushin. Triumf Konrada Kozubowskiego

Konrad Kozubowski z pucharem i medalem za mistrzostwo Polski.
Konrad Kozubowski z pucharem i medalem za mistrzostwo Polski. Archiwum klubowe
Opolanin został mistrzem Polski w kategorii 65 kg.

Krajowe mistrzostwa seniorów w poszczególnych kategoriach wagowych odbyły się w Katowicach. W zawodach wzięło udział 125 zawodników z 54 klubów.

W składzie reprezentacji Opolskiego Klubu Karate Kyokushin znaleźli się: Agata Godoś, Joanna Popczyk (obie kat. 65 kg), Mateusz Golomb (90 kg) i Konrad Kozubowski (65 kg).

Najlepiej wypadł ten ostatni, który stanął na najwyższym stopniu podium. Pierwszą walkę z Karolem Magurą z Przeworska wygrał zdobywając waza-ari przez technikę nożną na głowę.W drugiej po ciosie na wątrobę znokautował Mateusza Muczyńskiego z Suwałk, a w finale przez niezdolność do walki Marcina Sturgulewskiego z Augustowa sędziowie wskazali naszego zawodnika jako zwycięzcę kategorii i mistrza kraju.

Pozostali nasi reprezentanci wypadli słabiej. Godoś w pierwszej walce po dogrywce uległa Marii Raś z Dobrego Miasta. Popczyk po zwycięskim pierwszym pojedynku w drugiej rundzie przegrała z późniejszą triumfatorką - Dobrosławą Habraszką z Tarnowskich Gór. Golomb wypadł podobnie. Wygrał pierwszą walkę, a w drugiej odpadł po porażce z Markiem Wolnym z TarnowskichGór.

Teraz zawodnicy Opolskiego Klubu Karate Kyokushin mają odrobinę czasu na wypoczynek, aby po nim przystąpić do przygotowań do mistrzostw Europy, które odbędą się na początku czerwca w stolicy Azerbejdżanu - Baku.