Karate Kyokushin. Turniej Challanger w Opolu

Zbiory klubowe
Od lewej: Joanna Popczyk i Agata Godoś
Od lewej: Joanna Popczyk i Agata Godoś Zbiory klubowe
W Opolu w hali Politechniki przy ul. Prószkowskiej odbył się prestiżowy turniej “Opolski challenger". Była to już dziewiąta edycja tej imprezy, w której wystartowało 106 zawodniczek i zawodników z 16 polskich klubów.

Zawody były jednocześnie kwalifikacjami do kadry Polski na mistrzostwa Europy młodzieżowców (19-22 lata) i mistrzostwa Europy kadetów (15-16 lat). Wśród uczestników było dziewięcioro reprezentantów Opolskiego Klubu Karate Kyokushin. Trójce udało się dostać na podium.

Nasze zawodniczki zdominowały rywalizację w kategorii do 55 kg młodzieżowców. Do finału dostały się bowiem dwie opolanki: Agata Godoś i Joanna Popczyk . W decydującej walce lepsza była Godoś. Obie nasze zawodniczki wywalczyły jednak kwalifikację do kadry narodowej.

9. Turniej Challenger - zobacz zdjęcia i wyniki
Do finału w kategorii +69 kg kadetek dotarł trzecia zawodniczka opolskiego klubu - Karolina Paszko. W walce o złoty medal uległa jednak Katarzynie Bekisz (KKK Konstancin-Jeziorna) i zajęła miejsce na drugim stopniu podium. Podobnie jak starsze koleżanki Paszko pojedzie na ME.