Karate. Reprezentanci Opolszczyzny przywieźli 7 medali mistrzostw Polski

Klubowe
Wicemistrzynie Polski w konkurencji kata drużynowe seniorek (od lewej): Karolina Trepka, Natalia Szponder i Ewa Zajdel. Klubowe
Mistrzostwa kraju seniorów w karate WKF odbyły się w Bydgoszczy. Uczestniczyło w nich 150 zawodników z 32 klubów. Opolszczyznę reprezentowały trzy: Klub Karate Nidan Zawadzkie, Zarzewie Prudnik i KK Shotokan Krapkowice.

W większości składy naszych ekip stanowili juniorzy i zawodnicy, którzy dopiero osiągnęli wiek 18 lat.

- Poszczególne konkurencje indywidualne były bardzo licznie obsadzone i naszym młodym zawodnikom było niezmiernie trudno przebić się do strefy medalowej w rywalizacji ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami - mówi trener Zbigniew Sworeń z Klub Karate Nidan Zawadzkie. - Ale i tak zawodnicy z Opolszczyzny wypadli zadowalająco dobrze, przywożąc kilka medali.

Ekipa z Zawadzkiego wywalczyła 3 medale: 2 srebrne i 1 brązowy. Wicemistrzynią Polski w konkurencji kumite seniorek (w kategorii open) została Natalia Szponder, która razem z Karoliną Trepką i Ewą Zajdel zajęły też 2. miejsce w konkurencji kata drużynowe seniorek.

Natomiast brązowy medal w tej samej konkurencji mężczyzn wywalczyła drużyna w składzie: Bartłomiej Barański, Marcin Zadrożny i Dariusz Sworeń.

Ekipa z Prudnika wróciła z dorobkiem 3 brązowych medali. Na ten dorobek złożyły się 3. miejsca Dawida Srokowskiego i Bartosza Mączki w kata indywidualnym seniorów oraz Macieja Semaka w kumite indywidualnym seniorów (do 84 kg).

Natomiast zawodnicy z Krapkowic w składzie: Łukasz Szetela, Patryk Wocka i Arkadiusz Tupko wywalczyli srebro w konkurencji kata drużynowym seniorów.