Karate. W mocnej obsadzie rozdano tytuły mistrzów Opolszczyzny

Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego
Po raz dziesiąty rozegrane zostały w Głuchołazach Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym, w których wystartowali zaproszeni zawodnicy z Czech, województwa śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i opolskiego.

W sumie w mistrzostwach wzięło udział ponad 200 zawodników z 17 klubów, a wśród nich reprezentanci pięciu opolskich ośrodków z Akademii Karate Tradycyjnego z Opola, Klubu Karate Tradycyjnego Budokan Opole, Kluczborski Klub Karate Tradycyjnego, Klub Karate Tradycyjnego z Byczyny i Głuchołaskiego Klub Karate Tradycyjnego.

Przed mistrzostwami odbył się wspólny trening dla wszystkich uczestników, który prowadził sensei Łukasz Wójcik posiadający 4 DAN. Pochodzący z Kluczborka zawodnik i trener jest licencjonowanym instruktorem PZKT, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, Europy i Świata w konkurencji kumite. Pierwszym akcentem był pokaz najmłodszych karateków grupy przedszkolnej, który poprowadził Janusz Łydka z Głuchołaz, a po nim zaczęła się główna rywalizacja.

Podczas zawodów uczestnicy zmagali się w dwóch konkurencjach: kata i kumite w kilkunastu kategoriach wiekowych oraz stopni kyu. Udanie wypadli w mocnej stawce Opolanie. W kategorii do 7 lat (9 kyu) triumfowali: Julia Bukowiec oraz Daniel Stepaniak (Głuchołaski KKT), a w gronie zawodników z 8-7 kyu: Oskar Panaszek (KKT Kluczbork). W kategoria 8 - 9 lat (8-7 kyu) w kata zwyciężył Franciszek Niebylski (Budokan), a w kategoria 8 - 9 lat (6-4 kyu) Filip Staszków (KK Wołczyn). W kategoria 10 - 11 lat (8-7 kyu) w kata najlepsi okazali się zawodnicy AKT Opole: Milena Marynowicz i Stanisław Adamkiewicz

W gronie 12-13-latków kata wygrali gospodarze Angelika Hulbój (8-7 kyu), Damian Jonarski (9 kyu) oraz Dominik Wenglarzy (8-7 kyu), natomiast w grupie (6-4kyu) 1. miejsce zajęła Paulina Reczyńska (AKT Opole). W tej ostatniej kategorii w kumite najlepsza była z kolei Hanna Sobkowiak (KK Wołczyn), a w kategorii 14 - 15 lat (6-4 kyu): Paulina Krupicka (KKT Kluczbork) i Bartłomiej Mucha (KK Byczyna). W gronie chłopców 16 - 17 lat (3-1 kyu i dan) walki wygrał Jakub Jakubiszak (Głuchołaski KKT)

Wreszcie wśród seniorek w kata mistrzostwo wywalczyła Agnieszka Kuśmierczuk (Głuchołaski KKT), a z mężczyzn Marek Mróz (Głuchołaski KKT). W kumite złoto przypadło Sylwii Drożdżyńskiej (Głuchołaski KKT) i Adrianowi Kowalskiemu (Głuchołaski KKT).

W punktacji generalnej X Otwarte Mistrzostw Województwa Opolskiego w karate tradycyjnym zakończyły się sukcesem Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego (61 pkt), który wyprzedził Klub Karate Tradycyjnego „HIKARI” z Oleśnicy (40 pkt) i Kluczborski Klub Karate (31 pkt).