Karatecy z Kluczborka zdobyli cały worek medali na Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym [ZDJĘCIA]

Mirosław Dragon
Karatecy z Kluczborka na Mistrzostwach Europy 2021
Karatecy z Kluczborka na Mistrzostwach Europy 2021 Kluczborski Klub Karate
5 zawodników Kluczborskiego Klubu Karate łącznie zdobyło 18 medali na Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym.

Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym World Traditional Karate-do Union (to wspólna platforma kilku największych organizacji karate tradycyjnego) rozegrano w hali sportowej Spodek w Katowicach. Imprezą towarzyszącą był zintegrowany Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym WTKU.

W rywalizacji najlepszych karateków wzięło udział 1500 uczestników z 21 krajów, w tym 1200 zawodników oraz sędziowie, trenerzy i goście oficjalni

Kluczborski Klub Karate tradycyjnie już pokazał swoją moc. W Mistrzostwach Europy wystartowało 5 zawodników z Kluczborka: Alicja Zalecińska, Karolina Gajewska, Martyna Jańska, Dawid Rojowski oraz Dominik Brzeziński. Łącznie zdobyli oni 18 medali.

• Dawid Rojowski - 1. miejsce w kumite indywidualnym, trzy pierwsze miejsca w kumite drużynowym, 3. miejsce w kumite indywidualnym
  • Alicja Zalecińska - 1. miejsce w Fuku-go, 1. miejsce w kumite, 3, miejsce w kata, 3. miejsce w fuku-go
  • Dominik Brzeziński - 1. miejsce w Fuku-go, 2. miejsce w kata indywidualnym, 3. miejsce w kata, 3. miejsce w fuku-go
  • Karolina Gajewska - 1. miejsce w Fuku-go, 3. miejsce w kumite drużynowym, 3. miejsce fuku-go
  • Martyna Jańska - 2. miejsce w kumite drużynowym, 3. miejsce w fuku-go

Złoty krążek wygrał także Antoni Glinny, który wywalczył tytuł mistrza podczas Pucharu Europy Dzieci. W turnieju młodych karateków startowali również inni młodzi zawodnicy Kluczborskiego Klubu Karate: Martyna Mączka, Helena Smaga, Liliana Łobos, Jakub Rojowski oraz Kacper Dawicki.

Trenerami zawodników z Kluczborskiego Klubu Karate są: sensei Andrzej Olech oraz sensei Rafał Panaszek.