Kardynał George Pell skazany za pedofilię na 6 lat...

  Kardynał George Pell skazany za pedofilię na 6 lat więzienia. Był ważną postacią w Watykanie, bliskim współpracownikiem papieża Franciszka

  Kazimierz Sikorski

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Źródło: RUPTLY

  Australijski sąd skazał kardynała George'a Pella na 6 lat więzienia za pedofilię. To najwyższy hierarcha Kościoła katolickiego skazany za takie czyny.
  Kardynał George Pell skazany za pedofilię na 6 lat więzienia. Był ważną postacią w Watykanie, bliskim współpracownikiem papieża Franciszka
  1/5
  przejdź do galerii

  ©WILLIAM WEST/AFP/East News

  Były bliski współpracownik papieża Franciszka skazany został na sześć lat więzienia za pedofilię.

  Jak orzekł sąd w australijskim Melbourne, kardynał George Pell będzie mógł się starać o przedterminowe zwolnienie po 3 latach i 8 miesiącach spędzonych za kratami. Pell jest najwyższym dostojnikiem w historii Kościoła katolickiego, który skazany został przez sąd karny za takie czyny.

  ZOBACZ TEŻ | MAPA PEDOFILII W POLSKIM KOŚCIELE. GDZIE DOCHODZIŁO DO MOLESTOWANIE DZIECI PRZEZ KSIĘŻY?  Akt oskarżenia obejmował rok 1996, kiedy to jako arcybiskup Melbourne George Pell zgwałcił dwóch nastoletnich chłopców, których duchowny przyłapał na piciu wina mszalnego w katedrze. W sumie kardynałowi groziło 50 lat więzienia, ostatecznie oskarżyciele skupili się tylko na tych dwóch przestępstwach, inne upadły z braku wystarczających dowodów, w innych zaś świadkowie odwoływali swoje zeznania.

  Pell był czołową postacią w Watykanie, przez pewien czas pełnił rolę kościelnego skarbnika, po tym jak uporządkował na polecenie Franciszka sprawy finansowe Watykanu.

  CZYTAJ TEŻ | PAPIEŻ FRANCISZEK DOSTAŁ RAPORT Z NAZWISKAMI POLSKICH BISKUPÓW I KARDYNAŁA, KTÓRZY CHRONILI KSIĘŻY PEDOFILÓW  Pell nigdy nie przyznał się do winy, zasłaniał się niepamięcią, a kiedy sprawa doszła do sądu skarżył się na zły stan zdrowia. Z tego powodu przez jakiś czas unikał aresztu. Ostatecznie jednak jeszcze przed uznaniem go przez przysięgłych za winnego pedofilii sędzia nakazał osadzić go w areszcie.

  Jak przypominają dziennikarze wyrok na kardynała pedofila zapadł w szóstą rocznicę wyboru papieża. Orzekając o winie kardynała sędzia Peter Kidd w ostrych słowach potępił jego czyny, a słowa te były transmitowane przez australijską telewizję na cały świat.

  ZOBACZ TEŻ | MAPA PEDOFILII W POLSKIM KOŚCIELE. HISTORIE TYCH DZIECI SĄ STRASZNE. CZY SPRAWCY DALEJ SĄ KSIĘŻMI?  ZOBACZ TEŻ | ILE PRAWDY JEST W FILMIE "KLER"? WOJCIECH SMARZOWSKI OPARŁ SIĘ NA ZNANYCH HISTORIACH - TE WYDARZENIA WSTRZĄSNĘŁY POLSKIM KOŚCIOŁEM  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo