Karting. 10-letni Alan Lalak udowodnił, że jest wielką nadzieją

Prywatne
Alan Lalak
Alan Lalak Prywatne
W pierwszym dniu z jak najlepszej strony pokazał się 10-letni Alan Lalak z Hawi Racing Team Opole, który wygrał pierwszy wyścig w Mini ROK’u.

Puchar Jesieni był ostatnią imprezą, która zakończyła sezon w naszym kraju. Dwudniowe zawody odbyły się na torze Poznań, a kartingowcy rywalizowali w kilku kategoriach ROK’a oraz Easykarcie 60.

W pierwszym dniu z jak najlepszej strony pokazał się 10-letni Alan Lalak z Hawi Racing Team Opole, który wygrał pierwszy wyścig w Mini ROK’u, a kolejny zakończył na 5. pozycji oraz był bezkonkurencyjny w E-60, wygrywając dwa wyścigi.

Alan nazajutrz w Mini ROK’u plasował się na odległych pozycjach - 13. i 17., ale w E-60 potwierdził swoją dominację, dwukrotnie przyjeżdżając na metę jako pierwszy. Ostatecznie w całych zawodach reprezentant opolskiego klubu triumfował w Easykarcie z kompletem punktów i dużą przewagą nad drugim Kamilem Pleśnierowiczem (Automobilklub Wielkopolski) oraz trzecim Kamilem Grabowskim (Automobilklub Kujawsko-Pomorski).

Natomiast w Mini ROK’u został sklasyfikowany na wysokim 5. miejscu. W tej kategorii wygrał Mateusz Pyłka (Automobilklub Polski) przed Gustasem Grinbergasem (SPSK Motokart Suwałki) i Janem Antoszewskim (Automobilklub Wielkopolski).

Przypominamy, że tegoroczny sezon był dla Alana Lalaka tak samo owocny w sukcesy jak poprzedni, ponieważ obronił tytuł Mistrza Polski młodzików i zdobył Puchar Easykarta.