Karting. Młodzi opolanie byli bardzo szybcy

Redakcja
Alan Lalak (nr 904) w weekend był najszybszy we wszystkich wyścigach i zasłużenie wygrał obie rundy Pucharu Polski. Archiwum klubowe
Reprezentanci opolskiego Hawi Racing Team zdominowali rywalizację w klasie Easykart podczas dwóch rund Pucharu Polski.

XI i XII runda cyklu ROK Cup Poland została rozegrana na torze kartingowym w Gostyniu. W dwudniowej imprezie z doskonałej strony pokazali się młodzi kierowcy opolskiego Hawi Racing Team, którzy zdominowali kategorię Easykart.

Znakomitą formę utrzymuje Alan Lalak, który tydzień wcześniej na tym samym torze zdobył swój trzeci tytuł mistrza Polski młodzików w klasie E-60.

Tym razem Alan był najszybszy we wszystkich wyścigach i zasłużenie wygrał obie rundy. Jan Południewski w sobotę w pierwszym wyścigu był drugi, a w drugim trzeci, natomiast Kamil Grabowski zajmował odpowiednio miejsca trzecie i drugie.

Ponieważ to on uzyskał lepszy bilans czasów przejazdu ostatecznie został sklasyfikowany na 2. miejscu, a Południewski zajął 3. miejsce. Dzień później w obu wyścigach jako drugi na metę przyjeżdżał Południewski, a Grabowski dwukrotnie był trzeci i w takiej kolejności ukończyli zawody.

W klasyfikacji sezonu liderem jest Lalak, który ma już znaczną przewagę punktową nad swoimi kolegami klubowymi: Południewskim i Grabowskim.

Ten ostatni ścigał się także w kategorii Baby Rok. W pierwszym dniu na torze dwukrotnie musiał uznać wyższość Oliwiera Pyki (Automobilklub Polski). Na trzecim miejscu w zawodach został sklasyfikowany Aleksander Klimaszewski (ST Racing Koszalin).

W drugim dniu sytuacja się powtórzyła. Ponownie wygrał Pyka, zwycięzca obu przejazdów. Drugie miejsce zajął Grabowski, który dwukrotnie w wyścigach przyjeżdżał na metę jako drugi, a trzecie miejsce tym razem wywalczył Karol Pasiewicz (Automobilklub Wielkopolski). W klasyfikacji przejściowej sezonu reprezentant opolskiego klubu plasuje się na 3. pozycji, za Pyką i Klimaszewskim.

W najmocniejszej kategorii Mini Rok wystartował Lalak, który ścigał się ze starszymi od siebie rywalami. Nasz zawodnik w XI rundzie uplasował się na 13. miejscu, zajmując w wyścigach odpowiednio 12. i 16 lokaty.

Zawody wygrał Kamil Donicz (MotoKlub Radom), drugi był Kacper Szczurek (K-Team Tarnów), a trzeci Bartosz Paziewski (Automobilklub Kujawsko-Pomorski).

W XII rundzie opolanin pokazał się z bardzo dobrej strony. Wyścigi kończył na miejscach 6. i 5. i zajął w zawodach wysoką 5. pozycję. Zwyciężył Jan Galeja (Automobilklub Leszczyński), przed Maciejem Szyszko (Automobilklub Morski) i Litwinem Gustasem Grinbergasem (SPSK Motokart Suwałki).

W klasyfikacji przejściowej sezonu Lalak zajmuje 12. pozycję. Na trzech czołowych miejscach w kategorii Mini Rok są: Galeja, Szyszko i Donicz.