Zbigniew Czyż
Katarzyna Piter
Katarzyna Piter Andrzej Szkocki / Głos Szczeciński
Katarzyna Piter i Miriam Kolodziejova nie awansowały do finału tenisowego challengera w hiszpańskim Reus. Polsko-czeski duet przegrał z australijską parą Storm Hunter i Ellen Perez 4:6, 6:4, 8:10.

W pierwszym secie Piter i Kolodziejova prowadziły tylko na początku meczu 1:0. Australijska para szybko objęła prowadzenie 2:1 i nie oddała go już do końca pierwszej partii zwyciężając 6:4.

Drugi set rozpoczął się dobrze dla Australijek. Wyszły na prowadzenie 1:0 i utrzymywały przewagę jednego gema do stanu 4:3. Wtedy polsko-czeska para ruszyła do kontrofensywy, wygrała trzy kolejne gemy, a całego seta 6:4 doprowadzając do remisu w meczu 1-1.

O awansie do finału decydował supertiebreak w którym Katarzyna Piter z Miriam Kolodziejovą przegrały 8:10.

W drugim półfinale zagrają Fita Boluda i Arantxa Rus lub Alexa Guarachi i Erin Routliffe.