Katarzyna Siewruk pobiła rekord Polski

Sławomir JakubowskiZaktualizowano
Katarzyna Siewruk
Katarzyna Siewruk Sławomir Jakubowski
Kolejny świetny występ opolanki Katarzyny Siewruk. Naszej zawodniczce udało się go pobić w miniony weekend podczas halowego mityngu w Łodzi. Sprinterka MOS-u Opole miała wynik 8,40.

Dwa tygodnie temu mająca 16 lat Siewruk wygrała na 60 m przez płotki podczas halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych z czasem 8,50 sek. To był wynik zaledwie o 0,01 sek. gorszy od mającego 14 lat rekordu Polski na tym dystansie w tej kategorii wiekowej.

- Czuje się na siłach, by zaatakować ten rekord w najbliższych tygodniach, choć nie jest to najważniejszy cel - deklarowała wówczas Siewruk.

- Kasia w granicach rekordu Polski biegała na różnych sprawdzianach, więc spodziewałem się, że w końcu go pobije - mówi trener MOS-u Jerzy Żyżyk. - Tym wynikiem kolejny raz potwierdziła, że drzemią w niej duże możliwości.

Siewruk w Łodzi startowała też w biegu na 60 m. Zajęła 2. miejsce za reprezentantką Polski seniorek Mariką Popowicz (Zawisza Bydgoszcz). Zwyciężczyni miała czas 7,49 sek., a Siewruk 7,58 i jest on jej nowym rekordem życiowym. W finale na 60 m biegły też dwie inne nasze zawodniczki i też pobiły swoje rekordy życiowe.

20-letnia Agata Furman (AZS Politechnika Opole) była czwarta z czasem 8,50, a piąta z rezultatem 8,72 finiszowała niespełna 18-letnia Agnieszka Antonowicz (Podium Kup). Furman ponadto była druga na 200 m z rekordem życiowym 27,68 sek. i wygrała na 300 m (czas 44,39). Antonowicz na 300 m zajęła 3. miejsce (czas 45,47).

W Łodzi startował też nasz wieloboista Krzysztof Plaskota (AZS Politechnika Opole). Na dystansie 60 m zajął 3. miejsce z czasem 7,26 sek. Na 60 m przez płotki w finale popełnił błąd i zajął ostatnie 6. miejsce, ale w półfinale miał czas 8,31 sek., który jest jego rekordem życiowym.

W finale na 60 m na 5. miejscu z rekordem życiowym (7,37 sek.) finiszował Cyprian Jasiński (AZS Politechnika Opole). Wygrał on też rywalizację na 200 i 300 m. Na 200 m za nim znaleźli się Patryk Bednarz (Podium Kup) i Paweł Pieróg (Juvenia Głuchołazy). Na 300 m za Jasińskim był Pieróg, a trzecie miejsce zajął Sebastian Ludwig (Podium Kup).

W konkursie skoku wzwyż wystąpił będący w kadrze Polski Konrad Owczarek (AZS Politechnika Opole). Słaby wynik 205 cm dał mu 2. miejsce.

Halowy mityng odbył się też w Spale. Startował tam Michał Kula (AZS Politechnika Opole), który z czasem 8,03 sek. zajął 2. miejsce na 60 m przez płotki.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u