Katastrofa w Smoleńsku. Biskup opolski Andrzej Czaja: Módlmy się za ofiary

fot. Archiwum/KSW
fot. Archiwum/KSW
Odezwa biskupa opolskiego wzywająca do modlitwy w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Drodzy Diecezjanie!

W sobotę, 10 kwietnia br. dogłębnie poruszyła nas wszystkich wiadomość o śmierci oficjalnej delegacji z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim na czele, udającej się na obchody rocznicowe do Katynia.

W takich chwilach wszystkim nam towarzyszy smutek i ból, ale i poczucie solidarności z ludźmi, których dotknęło nieszczęście. Wyrażam szczere i serdeczne współczucie wszystkim, którzy utracili najbliższych.

Dobremu Bogu w modlitwie polecam zmarłych. Do tej modlitwy w dniach żałoby narodowej zapraszam wszystkich drogich diecezjan, a duszpasterzy proszę o zorganizowanie nabożeństw w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku oraz włączenie wezwania za ofiary katastrofy do modlitwy wiernych podczas Mszy św.

W duchu chrześcijańskiej wiary i miłości, otoczmy serdeczną troską oraz modlitewnym wsparciem także tych wszystkich, którzy przeżywają żałobę po stracie najdroższych. Niech chrześcijańska nadzieja, płynąca od Tego, który jest Życiem i Zmartwychwstaniem, będzie dla wszystkich oparciem, źródłem siły i pociechy.

Zjednoczony we wspólnej modlitwie
Wasz Biskup, Andrzej Czaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska