Kazimierz Kocik trenuje młodzież z celnym okiem

Kazimierz Kocik i jego podopieczne mogli się w mijającym roku cieszyć m.in. z medalu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Klubowe
Łucznicy Obuwnika Prudnik pod wodzą Kazimierza Kocika potwierdzają co roku przynależność do krajowej czołówki.

Podopieczne Kazimierza Kocika wywalczyły na otwarcie 2014 roku srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski seniorów. Żeński zespół w składzie: Aleksandra Wojnicka, Milena Barakońska i Karolina Farasiewicz, w półfinale pokonał głównego faworyta Łucznika Żywiec, aby w meczu o złoto ulec MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska.

Poza tym srebro w kategorii mikst zdobyli Barakońska i Kasper Helbin. Nasi wywalczyli aż pięć medali w stawce młodzieżowców i juniorów, w tym najważniejsze w mikstach (Michał Kamiński - Barakońska w finale pokonali inną parę Obuwnika: Maciej Siekierski - Wojnicka) i drużynie (Kamiński, Siekierski i Dominik Idzi).

Helbin i Farasiewicz zdobyli srebro MP juniorów w mikście (Farasiewicz była 3. indywidualnie), startowali w Pucharze Europy, a ten pierwszy zdobył srebrny medal w drużynie podczas Mistrzostw Europy juniorów i pobił rekord Polski juniorów na dystansie 2×70 metrów.

Z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży prudniczanki Julia Apanowicz, Ewa Mieszek i Dominika Koszańska przywiozły dwa brązowe krążki. Opolanie z powodzeniem startowali też w zawodach Grand Prix kadry narodowej oraz Pucharu Polski. Poza tym prudniczanie startowali w pierwszych MP open bez podziału na kategorie wiekowe.

W sumie czternaście razy stawali na podium. Najważniejsze tytuły zdobyli wówczas: Barakońska (70 m), kobieca drużyna (50 i 30 m), Farasiewicz (30 m), Helbin z Barakońską (70 m).

Na zakończenie rywalizacji na torach otwartych zespół kobiecy (Farasiewicz, Dominika Byra, Dominika Koszańska, Wojnicka Barakońska i Katarzyna Kielec) wywalczył w ekstraklasie srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski, na który czekano kilkanaście lat.
Nasi mają za sobą też pierwszy start na hali. W weekend nasze drużyny zajęły 2. miejsca, a mikst trzecie w Zimowych Mistrzostwach Polski na dystansie 70 m.

- To był dla nas udany rok - stwierdził trener Kazimierz Kocik. - Sezon kończymy z medalami mistrzostw kraju, sukcesami na arenach Europy oraz w rywalizacji młodzieżowej. Zdobyliśmy w niej około dwustu punktów, co klasyfikuje nas na trzecim miejscu w kraju.