Kędzierzyn-Koźle. Szpital powiatowy przy ul. Roosevelta ma być nadbudowany. Już zlecono projekt inwestycji

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Kozielski szpital jest gotowy do nadbudowy.
Kozielski szpital jest gotowy do nadbudowy. Archiwum
Prawdopodobnie powstaną dwa dodatkowe piętra. Na pewno w przyszłości jedno z nich zajmie oddział pediatryczny. Nie jest wykluczone, że przeniesione zostaną tam także oddziały z pawilonu przy ulicy Judyma.

Szpital SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu ma swoje oddziały w sumie pod trzema adresami. Główny kompleks mieści się przy ulicy Roosevelta, oddział pediatryczny znajduje się w niewielkiej kamienicy przy 24 Kwietnia, a geriatria i pulmunologia w pawilonie przy ulicy Judyma.

Od dawna forsowane są plany scalenia szpitala w jednym miejscu. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu zleciło już nadbudowę skrzydła kompleksu przy ulicy Roosevelta, która pozwoli przenieść tam przynajmniej pediatrię.

- W połowie 2009 roku oddano do użytku nowe skrzydło szpitala. Składa się trzykondygnacyjnego budynku głównego i łącznika. Nowe skrzydło jest przystosowane do nadbudowy o dwa kolejne piętra - informuje Adam Lecibil, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Po rozbudowie do budynku głównego będzie mogła zostać przeniesiona pediatria. Powiat jeszcze w poprzednim roku zabezpieczył w budżecie pieniądze na projekt nadbudowy.

- Procedury ogłaszania przetargu są w toku, są skomplikowane i czasochłonne. Wymagają licznych uzgodnień - mówi Adam Lecibil. - Nadbudowa lecznicy będzie kosztowaną inwestycją, powiat i szpital będą chcieli ją sfinansować przy pomocy środków zewnętrznych.

Kozielski szpital jest stale doinwestowywany. Już kilka lat temu został zobligowany do zwiększenia standardu leczenia na OIOM oraz unowocześnienia sal operacyjnych.

Na początku lutego tego roku dyrekcja SP ZOZ poinformowała o zakończeniu ważnego etapu przebudowy lecznicy. Zaprezentowano nową salę wybudzeniową, a także dwie sale operacyjne: laryngologiczną oraz okulistyczną.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska