Kędzierzyn-Koźle. Szpital powiatowy znów będzie leczył tylko pacjentów z COVID-19. Od kiedy?

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Od poniedziałku do lecznicy przyjmowani będą wyłącznie chorzy na COVID-19, dotyczy to także Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Z formuły "covidowej" wyłączone będą tylko dwa oddziały znajdujące się w pawilonie przy ul. Judyma w Kędzierzynie, tj. pulmunologia i geriatria.W Kędzierzynie będzie też działać punkt urazowy oraz Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna.
Od poniedziałku do lecznicy przyjmowani będą wyłącznie chorzy na COVID-19, dotyczy to także Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Z formuły "covidowej" wyłączone będą tylko dwa oddziały znajdujące się w pawilonie przy ul. Judyma w Kędzierzynie, tj. pulmunologia i geriatria.W Kędzierzynie będzie też działać punkt urazowy oraz Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna. SP ZOZ
Dla zakażonych koronawirusem będzie przeznaczonych 260 łóżek. Pacjenci z innymi schorzeniami zostaną wypisani do domów. W trybach nagłych będą kierowani do lecznic w innych powiatach.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal nto.pl, kozielski szpital przy ul. Roosevelta znów będzie służył tylko pacjentom z COVID-19. SP ZOZ ma wydać komunikat w tej sprawie jeszcze dziś, ale wiadomość o przekształceniu potwierdziliśmy w kilku źródłach.

Przekształcenie szpitala ma nastąpić w najbliższy poniedziałek, 22 marca.

Do tej pory funkcjonował on jako szpital hybrydowy. Dla zakażonych koronawirusem przeznaczonych było 150 łóżek, a pozostałe dla pacjentów z innymi schorzeniami, a także trafiającymi na Szpitalny Odział Ratunkowy.

Od poniedziałku do lecznicy przyjmowani będą wyłącznie chorzy na COVID-19, dotyczy to także Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Z formuły "covidowej" wyłączone będą tylko dwa oddziały znajdujące się w pawilonie przy ul. Judyma w Kędzierzynie, tj. laryngologia i geriatria. W Kędzierzynie będzie też działać punkt urazowy oraz Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna.

To już kolejna zmian formuły funkcjonowania kozielskiego szpitala. Rok temu został przekształcony w całości w covidowy, a w czerwcu w hybrydowy. Jesienią znów w całości był zakaźny, by na początku tego roku ponownie uruchomić część oddziałów dla pacjentów niezakażonych koronawirusem.

Mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w nagłych przypadkach będą kierowani do szpitalu w sąsiednich powiatach: strzeleckich, krapkowickim i głubczyckim.

Aktualnie zajętych jest ponad 100 łóżek dla pacjentów zakażonych korowirusem. Docelowo będzie ich 260.

Wojewoda Opolski podjął decyzję o przywróceniu łóżek dla pacjentów z Covid-19 w opolskich szpitalach

Po południu Urząd Wojewódzki przesłał informację, że od 18 marca 2021 roku tworzone są dwa dodatkowe miejsca dla pacjentów covidowych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie.

Od 22 marca 2021 roku w:

  • Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie –Koźlu - 100 łóżek (w tym 10 OIOM),
  • Stobrawskim Centrum Medycznym z siedzibą w Kup - 70 łóżek
  • Krapkowickim Centrum Zdrowia - 49 łóżek
  • Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku - 54 łóżka
  • Namysłowskim Centrum Zdrowia - 54 łóżka
  • Szpitalu Powiatowym im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich - 30 łóżek
  • Prudnickim Centrum Medycznym - 35 łóżek
  • SP ZOZ Głuchołazy - 20 łóżek

Wojewoda Sławomir Kłosowski i jego doradcy zaapelowali też do lekarzy, by pomogli w obsadzie dyżurów w Szpitalu Tymczasowym w Opolu. Dotychczas do dodatkowego świadczenia pracy w ramach dyżuru w placówce zgłosiło się dwóch lekarzy na 22 placówki.

od 7 lat
Wideo

Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek - Debata, nowotwory męskie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska