Kędzierzyn-Koźle. Tak wygląda nowy most nad Kanałem Gliwickim. Jednoprzęsłowa przeprawa robi wrażenie

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Budowa nowego mostu w Kędzierzynie-Koźlu.
Budowa nowego mostu w Kędzierzynie-Koźlu. Piotr Krysiak. Obiektyw foto i film PK
Metalowa konstrukcja połączyła już oba brzegi kanału. Przeprawa o rozpiętości przęsła 93 metrów będzie częścią północnej obwodnicy miasta.

To najtrudniejszy etap budowy północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Most nad Kanałem Gliwickim powstanie w formie jednoprzęsłowego obiektu wolnopodpartego.

Nowa stalowa przeprawa jest już dobrze widoczna z dwóch innych mostów na kanale, tych prowadzących z Kuźniczek do Cisowej oraz z Kędzierzyna do Blachowni. Kędzierzyński fotobloger Piotr Krysiak (Obiektyw foto i film PK) dokumentuje budowę obwodnicy i niedawno zrobił ciekawe zdjęcia mostu, które możesz zobaczyć w naszej galerii.

Jak informuje opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w miesiącu wrześniu zakończono wykonywanie podpór mostu i zakończono montaż konstrukcji wsporczych ustroju nośnego. Ale przede wszystkim wyprodukowano, dostarczono na budowę i zamontowano na konstrukcji wsporczej elementy wysyłkowe łuku wraz z wiatrownicami.

Budowa północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla jest zaawansowana obecnie w mniej więcej 60 procentach. Obwodnica rozpocznie się od ostrego zakrętu alei Armii Krajowej w pobliżu osiedla Piastów. Pierwszy most przerzuci drogę nad rzeką Kłodnicą, kolejny nad Kanałem Gliwickim.

200 metrów za kanałem powstanie wiadukt nad ulicą Nowowiejską. Następnie obwodnica minie bokiem osiedle Lenartowice i przetnie ulicę Nałkowską na wysokości lasu (droga na Cisową).

Kolejny wiadukt powstanie nad ulicą Szpaków łączącą Cisową z Miejscem Kłodnickim. Za tym drugim osiedlem z obwodnicy odejdzie "łącznik, który poprowadzi do zakładów w Blachowni. Potem obwodnica połączy się jeszcze z ulicą Sławięcicką i minie Sławięcice oraz Ujazd. Potem poprowadzi w kierunku autostrady A4.

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska