Kiedy spadnie śnieg? Atak zimy w niedzielę, później mróz....

  Kiedy spadnie śnieg? Atak zimy w niedzielę, później mróz. Meteorolodzy Meteo France podali datę AKTUALIZACJA 18.11.2018

  TK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kiedy spadnie śnieg? Zima 2018/2019 ma być mroźna AKTUALIZACJA 18.11.2018 Pytanie o to jaka będzie zima i kiedy spadnie śnieg pojawia się w naszych głowach w kontekście chłodnego początku jesieni. Pojawiły się już pierwsze przymrozki. Śnieg może spaść już 18 listopada. Potem czeka nas chwilowe ocieplenie z opadami deszczu, a pod koniec tygodnia pojawić się może całodobowy mróz. Czy to oznacza, że musimy oswoić się z myślą o mroźnej zimie 2018/19? Wiele na to wskazuje - synoptycy zespołu Meteo France prognozują zimną jesień i szybsze niż zwykle uderzenie mrozów. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na nadciągającą zimę.
  Kiedy będzie zima 2018/2019: Kiedy spadnie śnieg?
  Serwis AccuWeather przewiduje że w połowie grudnia nastąpi ochłodzenie, a temperatury będą pokazywać wartości poniżej zera oscylujące w ciągu dnia wokół
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Ochroń swoje dziecko przed jesienną infekcją! Sprawdź ofertę naszego sklepu>>

  Kiedy spadnie śnieg? Powiew zimy w niedzielę, nadciąga arktyczne, mroźne powietrze


  Najbliższy weekend przyniesie odpowiedź na pytanie: kiedy spadnie śnieg. Już w niedzielę, 18 listopada pojawią się przelotne opady:
  • deszczu
  • deszczu ze śniegiem
  • śniegu


  Za zmianę pogody, która przyniesie opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu odpowiedzialny będzie ośrodek niskiego ciśnienia znad Morza Śródziemneego, zwany Niżem Genuańskim. Z jego powodu spodziewać można się intensywnych opadów deszczu, a w górach nawet do 30 cm śniegu. Około połowy zeszłego tygodnia uaktywnił się wyż skandynawski, który będzie ścierał się z niżem znad północno-wschodniej Rosji.


  Zima 2018/2019. Co nas czeka. Meteo France przewiduje mróz?


  Jaka będzie pogoda tegorocznej zimy, kiedy spadnie śnieg? Mając na uwadze chłodny początek jesieni po wyjątkowo gorącym lecie pojawia się pytanie o to jaka będzie zima 2018/19. Analitycy z Meteo France zwracają uwagę na obszar wysokiego ciśnienia nad północnym Atlantykiem, który znajduję się między Wielką Brytanią, Islandią oraz Grenlandią. Wysokie ciśnienie w tym regionie utrzymywać będzie się w okresie od października do grudnia. Jak mówią meteorolodzy, ta "arktyczna blokada" ma mieć znaczący wpływ na pogodę w tym okresie.

  Czytaj także:
  Prognoza pogody na listopad 2018


  Kiedy będzie zima? Kiedy spadnie śnieg  Znaczne ochłodzenie z towarzyszącymi opadami deszczu ma nastąpić w listopadzie, który będzie początkiem zimowej aury. Według prognozy Meteo France szczyt wyżowej pogody ma przypaść na okres listopad-styczeń. Co to znaczy? Szybsze nadejście zimy z temperaturami niższymi niż zwykle.

  Już od niedzieli, 18 listopada, na południu Polski i w woj. śląskiego mogą pojawić się opady śniegu - zwłaszcza w górach.  Jaka będzie zima 2018/2019?


  Meteorolodzy podkreślają, że długoterminowa prognoza pogody obarczona jest dużym ryzykiem pomyłki, a przewidywania niekoniecznie dadzą ostateczną odpowiedź na pytanie jaka będzie zima 2018/2019.

  Serwis AccuWeather przewiduje że w połowie grudnia nastąpi ochłodzenie, a temperatury będą pokazywać wartości poniżej zera oscylujące w ciągu dnia wokół -5 stopni Celsjusza.  Również styczeń - wg pogowej mapy serwisu Weather US - miałby być zimniejszy niż zwykle - średnia temepratur ma być niższa o 1-2 stopnia od średniej wieloletniej, która wynosi około -3 st. Celsjusza. Co ciekawe styczeń 2018 był najcieplejszy w historii. Prawdopodobnie styczeń 2019 pokaże zupełnie inne, mroźniejsze oblicze.

  Odra, ospa, polio...Co wiesz o chorobach zakaźnych? Ta wiedza jest ci niezbędna! TEST

  Czytaj także:
  Jaka będzie pogoda na święta 2018? Sprawdziliśmy


  Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Antyterroryści na lotnisku w Pyrzowicach


  Otwarcie Galerii Libero w Katowicach


  >

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo