Kierowca ciężarówki miał zawał serca na autostradzie A4....

  Kierowca ciężarówki miał zawał serca na autostradzie A4. Pomogli celnicy

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Kierowca ciężarówki miał zawał serca na autostradzie A4. Pomogli celnicy

  ©123RF

  Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej interwencji funkcjonariuszy opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej, udało się uratować kierowcę, który miał zawał serca na opolskim odcinku A4.
  Kierowca ciężarówki miał zawał serca na autostradzie A4. Pomogli celnicy

  ©123RF

  Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Opola prowadzili działania kontrolne w powiecie brzeskim. Około południa zatrzymali do kontroli ciężarówkę z naczepą przewożącą olej roślinny.

  Kontrola została nagle przerwana przez krzyk dochodzący zza kontrolowanego pojazdu. Funkcjonariusze szybko pobiegli w tym kierunku i dostrzegli mężczyznę, który siedząc za kierownicą, wymiotował przez otwarte drzwi samochodu.

  - Miał problemy z mówieniem i poruszaniem się. Mundurowi natychmiast wezwali pogotowie, jednak okazało się, że z uwagi na wypadek na A4, czas oczekiwania na przyjazd ratowników może się wydłużyć - informuje Justyna Bioly-Kobylańska, starszy specjalista z Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

  Funkcjonariusze podjęli więc decyzję o zawiezieniu chorego pojazdem do szpitala w Brzegu. Mężczyzna został przekazany lekarzom i objęty specjalistyczną opieką medyczną. Okazało się, że miał zawał serca.

  Wdzięczny kierowca po opuszczeniu szpitala przekazał na ręce naczelnika Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego podziękowania dla funkcjonariuszy za okazaną mu pomoc.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Warto zobaczyć

  Diety