Kilka dobrych wyników naszej lekkoatletycznej młodzieży, ale zabrakło medalu

Na pierwszym planie Anna Szymkowicz, która z naszych reprezentantów zajęła najwyższe miejsce. www.juveniaglzy.pl.tl
W Łodzi odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli zawody dla juniorów młodszych (17 i 16 lat).

Najbliżej szczęścia była Anna Szymkowicz. Zawodniczka Juvenii Głuchołazy zajęła 4. miejsce w biegu na 400 m przez płotki. Dwukrotnie podczas zawodów biła też rekord życiowy. W eliminacjach osiągnęła wynik 62,91 sek., a w finale poprawiła się jeszcze o 0,36 sek. Na medal specjalnych szans jednak nie było, bo do podium miała ponad sekundę straty.

Piąta rywalizację w siedmioboju ukończyła Dominika Włochowicz (MOS Opole). Ona także ustanowiła rekord życiowy wynikiem 4614 punktów. W jej przypadku też nie można było specjalnie marzyć o medalu. Do miejsca na podium straciła ponad 300 punktów. Warte podkreślenia jest to, że oprócz punktacji ogólnej poprawiła też rekordy życiowe w trzech konkurencjach wchodzących w skład siedmioboju: biegu na 100 metrów przez płotki, pchnięciu kulą i biegu na 200 m.

Szósty w skoku wzwyż był Kacper Sygulski z najlepszym rezultatem w życiu - 195 cm. Zadowoleni mogą być z siebie także: Agata Siewruk (MOS Opole, rzut oszczepem) i Filip Buchert (Juvenia Głuchołazy, bieg na 400 m przez płotki). Oboje zajmowali 7. lokaty bijąc w eliminacjach rekordy życiowe. W przypadku Siewruk było to 44,26 m, a Buchert uzyskał czas 55,63 sek.

Miejsce w czołowej dziesiątce wywalczył też Łukasz Przybyłek (MOS Opole). Awansował on do finału biegu na 110 m przez płotki, w którym zajął ostatnią 8. pozycję. Najlepiej w życiu na dystansie 400 m przez płotki pobiegła natomiast Aleksandra Hajdasz (Podium Kup). Rezultat 65,91 sek. pozwolił jej uplasować się na 12. miejscu. Trzynasty w pchnięciu kulą był wreszcie Mateusz Kozłowski (MGOKSiR Korfantów).

Lokaty pozostałych reprezentantów naszego regionu na zawodach w Łodzi: 15. Fabian Radziej (Podium Kup - rzut oszczepem), 16. Paweł Krawczyk (MGOKSiR Korfantów - bieg na 2000 m z przeszkodami), 17. Marcel Chodura (MGOKSiR Korfantów - bieg na 2000 m z przeszkodami), 17. Michał Marcyniuk (MMKS Kędzierzyn-Koźle - skok wzwyż), 18. Zofia Bolek (MOS Opole - skok o tyczce), 19. Kaja Drewienkowska (MOS Opole - bieg na 400 m przez płotki), 19. Patrycja Wąchała (Dwójka Namysłów - skok wzwyż), 21. Wiktoria Bąbel (Podium Kup - rzut oszczepem), 21. Bartłomiej Halkiewicz (Chemik Kędzierzyn-Koźle - rzut dyskiem), 22, Artur Jorgen (MOS Opole - trójskok), 22. Paweł Kubus (Chemik Kędzierzyn-Koźle - pchnięcie kulą).

W siedmioboju oprócz wspomnianej wcześniej Włochowicz wystąpiły jeszcze dwie nasze zawodniczki: Anna Bioły (Podium Kup) oraz Aleksandra Borkowska (MOS Opole). Obie niestety nie ukończyły rywalizacji.