Kino Bajka w Kluczborku ma problem, bo bilety są za tanie

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Działające od ponad trzech miesięcy kino Bajka w Kluczborku odwiedziło już ponad 20 tysięcy widzów. Bajka wyświetla nie tylko filmy, ale organizuje też koncerty muzyczne i spektakle teatralne.
Działające od ponad trzech miesięcy kino Bajka w Kluczborku odwiedziło już ponad 20 tysięcy widzów. Bajka wyświetla nie tylko filmy, ale organizuje też koncerty muzyczne i spektakle teatralne. Mirosław Dragon
Dystrybutorom nie podoba się, że kino Bajka w Kluczborku wpuszcza na filmy rodziny wielodzietne i seniorów za jedyne 8 zł.

Zmodernizowaną Bajkę otwarto w październiku 2016 roku. Kluczbork pokochał nowe kino. W ciągu trzech miesięcy bilety kupiło ponad 20 tysięcy osób.

- Ludzie przyjeżdżają do nas z całego powiatu, a także z Olesna i Namysłowa - mówi Katarzyna Juranek-Mazurczak, szefowa kina.

Kinomanów przyciągają także niskie ceny biletów: w tygodniu 14 zł, w weekendy 16 zł. Do tego posiadacze kart rodziny kart seniora mają 50-procentową zniżkę i płacą za seans jedyne 8 złotych.

Efekt jest taki, że w kasie Bajki z miesiąca na miesiąc sprzedaje się coraz więcej biletów ulgowych. - Na początku było to 5 procent sprzedanych biletów, teraz już 11 procent - mówi Katarzyna Juranek-Mazurczak.

Otwarcie kina Bajka w Kluczborku.

Nowe kino Bajka w Kluczborku ma na razie 100-procentową frek...

Nie podoba się to dystrybutorom filmów. Zgodnie z umową kasują oni połowę z ceny biletu.

W przypadku biletów ulgowych w Kluczborku jest to tylko 4 zł od osoby, podczas gdy w multipleksach zarobek wynosi 10-14 zł od biletu.

- Nie planujemy podwyżki cen biletów - ucina Roman Kamiński, wiceburmistrz Kluczborka. - Ulgi i zniżki są najważniejszą częścią naszych programów Kluczbork dla Seniora i Kluczbork dla Rodziny+.

Kino Bajka planuje nawet rozpoczęcie cyklu filmowego dedykowanego starszym kinomanom, na które bilety (z kartą seniora) kosztować będą 8 zł.

- Będzie to Kino Seniora, w którym wyświetlane będą głównie stare, sprawdzone tytuły. Repertuar będzie wybrany przez seniorów - zapowiada Katarzyna Juranek-Mazurczak.

Władze Kluczborka kilka lat temu znalazły na portalu aukcyjnym ofertę sprzedaży nieczynnego, niszczejącego kina Bajka. Gmina kupiła przedwojenny budynek i wyremontowała go gruntownie. Zakup kina, projekt, remont i wyposażenie pochłonęły w sumie 5,8 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska