Klasa okręgowa. Skorogoszcz i Stary Ujazd dalej na czele

W obu grupach klasy okręgowej gra po 16 zespołów.
W obu grupach klasy okręgowej gra po 16 zespołów. Łukasz Baliński
Będący przez całą zimę liderami, zarówno strefy północnej jak i południowej, beniaminkowie utrzymali prowadzenie.

Nieco „łatwiej” przyszło to przewodzącemu w grupie 1 zespołowi ze Skorogoszczy. Tym bardziej, że zwraca uwagę fakt, iż team ten został teraz samodzielnym liderem. W sobotę bowiem dość niespodziewanie na swoim stadionie przegrała druga w stawce Olimpia Lewin Brzeski, choć trzeba przyznać, że pokonał ją solidny jakby nie było Start Jełowa. Podopieczni Marcina Fecia z kolei dzień później pewnie pokonali spadkowicza z KS-u Krasiejów 3-1 i tym samym gracze tego zespołu sprawili miły prezent swojemu trenerowi, który 11 marca obchodzi urodziny.

- Chłopaki postarali się, tym bardziej, że warunki nie sprzyjały dobrej grze w piłkę - przyznawał szkoleniowiec rewelacji sezonu.

Bramki:
Włoch (dwie), Koj, Kwasik - Pilak, Przybysz.

Bramki:
Boczarski (dwie), D. Dora, Miga, M. Zboch.

ŻUBRY SMARCHOWICE ŚLĄSKIE - RUDNIKI 3-2
Bramki:
Stadniczuk, Hołub, Bezak - Popczyk (dwie).

GRONOWICE - CHRZĄSTOWICE 0-3
Bramki:
Żurad, Juraschek, Woszko.

Miano lidera po 16. kolejce w grupie 2. podtrzymał Stary Ujazd. Musiał on jednak do ostatnich minut walczyć o zdobycie trzech punktów na terenie Racławii Racławice Śląskie, zajmującej ostatnie. 16. miejsce w tabeli. Koniec końców zwycięstwo zapewnił faworytom bardzo doświadczony Grzegorz Chojnowski, wykorzystując w 84. minucie rzut karny.

Na pozycji wicelidera umocnił się z kolei GKS Głuchołazy, ktory pokonał na wyjeździe Orła Źlinice 3-1. W barwach zwycięskiej drużyny kapitalny debiut, okraszony dwoma golami, zanotował Ukrainiec Dmytro Kryworuszczak. Tym samym Orła pogrążył zawodnik,który ... jeszcze jesienią reprezentował właśnie jego barwy.

Również po cztery bramki padły w meczach Bodzanów Nowy Świętów - Naprzód Ujazd Niezdrowice i Victoria Cisek - Piomar Tarnów Opolski Przywory. W obu przypadkach drużyny dzieliły się jednak punktami, remisując 2-2.

RACŁAWIA RACŁAWICE ŚLĄŚKIE - STARY UJAZD 0-1