Klaudia Wieczorek należy do światowej czołówki mas wrestlingu

Klaudia Wieczorek znakomicie reprezentuje na międzynarodowej arenie nie tylko Opolszczyznę, ale również całą Polskę. Rok 2017 był w jej wykonaniu niezmiernie udany. Materiały Klaudii Wieczorek
Absolwentka Politechniki Opolskiej Klaudia Wieczorek zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w mas wrestlingu. Ten sport to forma zapasów... na siedząco.

Pałka o grubości 3 centymetrów oraz deska oporowa - tylko taki sprzęt mają do dyspozycji zawodnicy startujący w mas wrestlingu. Reszta zależy już wyłącznie od ich siły oraz umiejętności technicznych.

Pochodząca z Biskupic w powiecie oleskim Wieczorek pokazała, że dysponuje zarówno jednym, jak i drugim. Wielokrotnie pomogło jej to w realizacji celu, jakim jest wyrwanie pałki z rąk przeciwniczki. Zwy­­cięstwo w dwóch rundach oznacza wygraną walkę. Nasza zawodniczka stawała na podium w dwóch turniejach wchodzących w skład Pucharu Świata w mas wrest­lingu.

Najpierw, w październiku, sięgnęła po srebrny medal w węgierskim Gyor, a następnie, w grudniu, zdobyła brązowy krążek w Moskwie. Dzięki tak udanym startom ukończyła również na 3. pozycji rywalizację w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Oprócz tego w 2017 roku zdobyła jeszcze złoty medal w Otwartych Mistrzostwach Czech w Pradze oraz stanęła na najwyższym stopniu podium podczas międzynarodowego turnieju w Soczi.

Co ciekawe, w Moskwie Klaudia była jedyną reprezentantką Polski. A to dlatego, że mas wrestling jest wciąż w naszym kraju sportem niszo­wym i organizacja takiego wyjazdu nie jest zadaniem łatwym do realizacji. Naszej zawodniczce pomogli jednak Adrianna i Artur Wodarczy­kowie z Zębowic, którzy opłacili jej wyjazd do stolicy Rosji.

A Klaudia, będąca absolwentką wychowania fizycznego na Politechnice Opolskiej, odpłaciła im się za finansowe wsparcie w najlepszy możliwy sposób. Osiąga sukcesy na międzynarodowej arenie, mimo że swoją przygodę z „siedzącymi” zapasami rozpoczęła dopiero w 2015 roku.

- Bez przygotowania wystartowałam wtedy w mistrzostwach Polski i zostałam wicemistrzynią kraju - wyjaśniała Wieczorek w rozmowie z nto.

Zaznaczała też, że nie zamierza osiadać na laurach. Czeka ją jeszcze wiele celów do zrealizowania, choć poprzeczkę już zawiesiła sobie bardzo wysoko.

- W sportach siłowych kobieta ma najwięcej siły w wieku 25-30 lat - tłumaczy. - Zamierzam zatem najbliższy czas wykorzystać jak najlepiej. Obecnie bardzo pomaga mi to, że w okresie młodzieżowym bardzo dużo pływałam. To świetnie przygotowało mnie do mas wrest­lingu.