Klaudia Wieczorek z Biskupic zdobyła złoty medal w mas wrestlingu [zdjęcia]

Mirosław Dragon
Klaudia Wieczorek z Biskupic (gm. Radłów) wywalczyła złoty medal w mas wrestlingu na zawodach FIBO w niemieckiej Kolonii. Zawody były rozgrywane podczas największych targów sportowych w Europie, w których wzięło udział 725 wystawców z 40 krajów. Na tegoroczne targi FIBO przyjechało aż 150 000 osób gości z ponad 100 krajów z całego świata.Złoty medal w Kolonii to kolejny sukces w karierze naszej zawodniczki, która w ubiegłym roku zdobyła brązowy medal mistrzostwa świata w Moskwie. Mas wrestling to narodowy sport rosyjski, bardzo popularny w Jakucji. Polega przeciągnięciu przeciwnika w pozycji siedzącej lub wyrwaniu mu drewnianej pałki, którą trzymają obaj zawodnicy. Klaudia Wieczorek w takim siłowaniu jest piekielnie mocna. Już podczas debiutanckiego startu została wicemistrzynią Polski.  Jest także międzynarodową mistrzynią Czech. Teraz przygotowuje się na kolejne Mistrzostwa Świata, które odbędą się we wrześniu w Kirgistanie. Klaudia Wieczorek (na zdjęciu z prawej) po zwycięskiej finałowej walce z Patricią Luxner z Austrii. Na co dzień mieszkanka Biskupic jest studentką wychowania fizycznego na Politechnice Opolskiej.
Klaudia Wieczorek z Biskupic (gm. Radłów) wywalczyła złoty medal w mas wrestlingu na zawodach FIBO w niemieckiej Kolonii. Zawody były rozgrywane podczas największych targów sportowych w Europie, w których wzięło udział 725 wystawców z 40 krajów. Na tegoroczne targi FIBO przyjechało aż 150 000 osób gości z ponad 100 krajów z całego świata.Złoty medal w Kolonii to kolejny sukces w karierze naszej zawodniczki, która w ubiegłym roku zdobyła brązowy medal mistrzostwa świata w Moskwie. Mas wrestling to narodowy sport rosyjski, bardzo popularny w Jakucji. Polega przeciągnięciu przeciwnika w pozycji siedzącej lub wyrwaniu mu drewnianej pałki, którą trzymają obaj zawodnicy. Klaudia Wieczorek w takim siłowaniu jest piekielnie mocna. Już podczas debiutanckiego startu została wicemistrzynią Polski. Jest także międzynarodową mistrzynią Czech. Teraz przygotowuje się na kolejne Mistrzostwa Świata, które odbędą się we wrześniu w Kirgistanie. Klaudia Wieczorek (na zdjęciu z prawej) po zwycięskiej finałowej walce z Patricią Luxner z Austrii. Na co dzień mieszkanka Biskupic jest studentką wychowania fizycznego na Politechnice Opolskiej. Materiały prywatne, oprac. Mirosław Dragon
Klaudia Wieczorek z Biskupic (gm. Radłów) wywalczyła złoty medal w mas wrestlingu na zawodach FIBO w niemieckiej Kolonii.

Materiał oryginalny: Klaudia Wieczorek z Biskupic zdobyła złoty medal w mas wrestlingu [zdjęcia] - Nowa Trybuna Opolska