Kliniki serca wznawiają działalność. Co z Koźlem i Nysą? American Heart of Poland wydał komunikat w tej sprawie

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
PAKS K-Koźle
Jest decyzja o stopniowym wznawianiu przyjęć pacjentów w trybie planowym. Kozielska klinika kardiologiczna pozostanie jednak zamknięta do czasu przekształcenia sąsiedniego szpitala jednoimiennego w powiatowy. Pacjenci kierowani są do Nysy.

Grupa American Heart of Poland prowadzi w polsce sieć Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. To placówki z prywatnym kapitałem, ale działające w oparciu o kontrakty z NFZ. Są bardzo ważną częścią całego systemu szpitalnego w Polsce.

Klinika PAKS w Kędzierzynie-Koźlu sąsiaduje z tamtejszym szpitalem powiatowym. Została zamknięta w połowie marca wraz z przekształceniem owego szpitala w lecznicę monoprofilową, przeznaczoną wyłącznie do leczenia chorych na COVID-19.

To spowodowało wielkie problemy pacjentów kardiologicznych z południowo-wschodniej części województwa opolskiego. Grupa American Heart of Poland poinformowała właśnie o wznowieniu działalności swoich placówek w Polsce. Niestety, nie dotyczy to kliniki w Koźlu.

Podjęliśmy decyzję o stopniowym wznawianiu przyjęć pacjentów w trybie planowym, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to wszystkich oddziałów Polsko-Amerykańskich Klinik Serca z wyłączeniem trzech ośrodków: w Tychach, Kędzierzynie-Koźlu i Zgierzu, oddelegowanych do leczenia pacjentów z podejrzeniem zakażenia, bądź chorych na COVID-19 - informuje Bartosz Sadowski, prezes zarządu American Heart of Poland.

Monika Grudzień, dyrektor marketingu i sprzedaży AHP zachęca pacjentów z Kędzierzyna-Koźla i okolic do skontaktowania się z oddziałem Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Nysie, gdzie od samego początku trwania pandemii SARS-CoV-2 udzielane są świadczenia w stanach nagłych i pilnych. Nysa wznawia też przyjęcia planowe (dotyczy to oddziałów szpitalnych, poradni oraz diagnostyki obrazowej), z zachowaniem wszystkich wdrożonych procedur bezpieczeństwa.

- We wszystkich oddziałach udzielamy również telekonsultacji - zachęcamy pacjentów z problemami kardiologicznymi do kontaktu z infolinią AHP - podsumowuje Monika Grudzień.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska