Klub 150. OCRG ma plany wobec klubu na kolejny rok

Edyta Hanszke
Dyrektor Wrzeciono przyznaje, że wprawdzie projekt unijny, z którego finansowano część projektów organizowanych dla Klubu 150 kończy się, ale nie oznacza to likwidacji klubu.
Dyrektor Wrzeciono przyznaje, że wprawdzie projekt unijny, z którego finansowano część projektów organizowanych dla Klubu 150 kończy się, ale nie oznacza to likwidacji klubu. sxc.hu
Staramy się o o unijne pieniądze na kontynuowanie wsparcia dla klubu, a jeśli ich nie będzie, to i tak klub będzie działał nadal - deklaruje Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Istniejący od połowy 2013 roku Klub 150 skupia przedsiębiorców z Opolszczyzny. Utworzono go przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki jako platformę wymiany informacji i doświadczeń dla firm w nim skupionych i do realizacji wspólnych przedsięwzięć służących rozwojowi tych biznesów, a tym samym opolskiej gospodarki. - Te cele udaje się dotychczas realizować z powodzeniem - ocenia Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG. - Podczas spotkań benchmarkingowych firmy dzielą się swoją wiedzą z różnych zakresów. Zorganizowaliśmy grupę zakupową energii elektrycznej. W odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców uruchomiono w Opolu studia kierunkowe z zarządzania produkcją według koncepcji Lean. Efektem spotkań dyrektorów HR było stworzenie opolskiej listy płac na podstawie danych od firm, które przystąpiły do tego projektu.

Ostatni efekt działalności klubu to utworzenie strony internetowej  pracaklub150.opolskie.pl, na której publikowane są oferty  firm skupionych w klubie dla osób poszukujących pracy w regionie, ale też emigrantów zarobkowych. We wrześniu OCRG promowało portal w Niemczech w środowiskach polonijnych.

Dyrektor Wrzeciono przyznaje, że wprawdzie projekt unijny, z którego finansowano część projektów organizowanych dla Klubu 150 kończy się, ale nie oznacza to likwidacji klubu.

- Po konsultacjach z przedsiębiorcami mamy wiele pomysłów - podkreśla Wrzeciono. - Będziemy kontynuować zakupy grupowe, być może także gazu i paliwa do floty firmowej, spotkania benchmarkingowe dla dyrektorów HR i branżowe. Liczymy, że więcej firm włączy się w tworzenie kolejnego raportu płacowego.

Kontynuowana będzie też współpraca z Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w zakresie praktyk i staży dla uczniów, studentów i absolwentów opolskich szkół i uczelni. OCRG chce też zaangażować się w organizację konferencji na temat nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu i znaleźć rozwiązanie dla firm, które chcą współdziałać w klastrze motoryzacyjnym.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska