red
Kashima Antlers została pierwszym finalistą Klubowych Mistrzostw Świata 2016. Zespół z Japonii nieoczekiwanie pokonał triumfatora Copa Libertadores - Atletico Nacional 3:0. W czwartek w drugim spotkaniu półfinałowym Real Madryt zagra z meksykańskim Club America.

Podczas Klubowych Mistrzostw Świata FIFA testuje system weryfikacji wideo. W półfinałowym spotkaniu powtórka pomogła sędziemu Viktorowi Kassaiowi w podjęciu prawidłowej decyzji. Węgierski arbiter po obejrzeniu zapisu wideo zdecydował się podyktować rzut karny dla Kashimy Antlers. Jedenastkę na bramkę zamienił Shoma Doi.

Japończycy dobili rywala w samej końcówce meczu. Najpierw w 83. minucie Yasushi Endo piętką pokonał bramkarza Atletico Nacional, a wynik spotkania dwie minuty później ustalił Yuma Suzuki. Kashima to pierwszy w historii zespół z Azji, który zagra na KMŚ 2018.

Atletico Nacional - Kashima Antlers 0:3 (0:1)

Bramki: Shoma Doi (k.) 33, Yasushi Endo 83, Yuma Suzuki 85

MME 2017. Jedenastka przyszłych gwiazd europejskiej piłki

Materiał oryginalny: Klubowe MŚ 2016. Kashima Antlers w finale. Japończycy ograli triumfatora Copa Libertadores - Gol24