Kluczbork. Kiedyś była tu stara fabryka, teraz będzie kawiarnia kinowa. Kiedy zostanie otwarta [zdjęcia]

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Kawiarnia kinowa zostanie otwarta obok kina Bajka w Kluczborku.
Kawiarnia kinowa zostanie otwarta obok kina Bajka w Kluczborku. fot. Mirosław Dragon
Kawiarnia przy kinie Bajka jest ostatnim elementem rewitalizacji Kluczborka. Lokal jest już wyposażony, czeka na otwarcie. Sprawdziliśmy, jak wygląda w środku!

- Kawiarnia została kompletnie wyposażona w ramach II etapu rewitalizacji Kluczborka - informuje Agnieszka Dąbrowska z urzędu miejskiego w Kluczborku. - Został już wyłoniony najemca, który czeka tylko na to, aż będzie mógł otworzyć lokal gastronomiczny.

Tym najemcą jest firma Potis z Kochłowic, właściciel Browaru w Cieniu. Wygrała ona przetarg, na który zgłosiło się 7 oferentów. Co ciekawe, decydująca nie była wcale kwota czynszu. Ta bowiem była narzucona z góry w przetargu: 2500 zł miesięcznie. Decydująca była oferta kulturalno-artystyczna, ponieważ będzie to kawiarnia kinowa przy kluczborskim kinie Bajka. W sąsiedztwie jest zresztą nie tylko kino, ale także Kluczborski Dom Kultury oraz hala Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Kawiarnia kinowa obok funkcji gastronomicznej będzie musiała realizować działania związane z organizacją różnorodnych przedsięwzięć kulturalnych: koncertów, wystaw, warsztatów, spotkań autorskich - dodaje Agnieszka Dąbrowska. - Wszystko to oczywiście przesunie się przez pandemię koronawirusa.

Nowy lockdown, wprowadzany przez rząd od 20 marca, znowu przesunie otwarcie kawiarni.

- Ruszamy z tym, co możemy. Na razie chcemy otworzyć sklepik przy kawiarni - zapowiada Marek Hoc, prezes firmy Potis. - Chcemy uruchomić sklepik w kawiarni kinowej na przełomie marca i kwietnia.

Na razie można będzie kupować zestawy na wynos: kawę i inne napoje, a także burgery, kanapki, sandwicze, a także ciasto i lody. Będzie też sprzedaż piwa rzemieślniczego.

Sprawdziliśmy, jak kawiarnia kinowa w Kluczborku wygląda w środku.

Lokal ma 253 m2 powierzchni wraz z zapleczem, z czego sama sala kawiarniana wraz z barem zajmuje 126,5 m2.

Lokal znajduje się z przodu dawnego budynku fabrycznego przy ul. Pułaskiego za kinem Bajka. Stare fabryki zostały przebudowane na Centrum Kluczborska Bajka. Rewitalizacja tego poprzemysłowego terenu kosztowała 9 milionów złotych, z czego 5 milionów stanowiła dotacja z Unii Europejskiej.

Z dawnych sypiących się hal fabrycznych pozostawiono tylko dwa budynki, które były w najlepszym stanie. Resztę ruder wyburzono. W największym budynku z przodu mieści się właśnie kawiarnia kinowa. Pozostałą część budynku zajmuje Zakład Aktywności Zawodowej, czyli zakład pracy dla osób niepełnosprawnych.

Zobacz budynek dawnej Fampry przed i po remoncie (przesuń suwakiem na zdjęciu):

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska