Kluczbork. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie chce wspierać osoby niepełnosprawne w szukaniu pracy

Dorota Richter [email protected]
Justyna Zmysłowska: - Dzięki tym szkoleniom wzrosła moja samoocena. Jest mi łatwiej starać się o pracę. (fot. Helena Wieloch)
Justyna Zmysłowska: - Dzięki tym szkoleniom wzrosła moja samoocena. Jest mi łatwiej starać się o pracę. (fot. Helena Wieloch)
Doradztwo zawodowe, spotkania z psychologiem, szkolenia - to propozycja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku.

Justyna Zmysłowska z Jaśkowic ma od roku III stopień orzeczenia o niepełnosprawności. - Z powodu problemów z kręgosłupem nie mogę już wykonywać każdej pracy - przyznaje. - Mam dopiero 38 lat, jestem młoda i chcę jednak pracować.

Zobacz: Opole. OFOS pomaga niepełnosprawnym w znalezienie pracy

Ona już w zeszłym roku wzięła udział w podobnym programie organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i, jak przyznaje, dzięki niemu stała się pewniejsza siebie.

- Moja samoocena wzrosła, jestem odważniejsza - mówi. - Nauczyłam się też wielu pożytecznych rzeczy, przykładowo jak napisać CV czy list motywacyjny. Wzięłam również udział w kursie komputerowym.

Jak mówi Justyna, zdrowej osobie jest ciężko znaleźć pracę, a co dopiero osobie chory. - Warto się uczyć - zachęca. - Porozsyłałam życiorysy i mam nadzieję, że w końcu znajdę pracę.

Również w tym roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zachęca do udziału w podobnym projekcie. Tym razem skierowany jest nie tylko dla osób niepełnosprawnych z powiatu kluczborskiego, ale i dla usamodzielniających się wychowanków rodzin zastępczych, domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.

W projekcie będzie mogło wziąć udział 45 osób, w tym 35 niepełnosprawnych.

Barbara Rogowska-Lenart, koordynatorka projektu mówi, że ciągle można się zgłaszać. - Zajęcia chcemy rozpocząć w maju, potrwają do końca roku - dodaje.

Na uczestników projektu „Dobry Start” czeka m.in. indywidualne doradztwo zawodowe, warsztaty z przedsiębiorczości oraz grupowe warsztaty z psychologii.

- Dla minimum 25 osób przygotujemy również szkolenia. Jakie? Okaże się w trakcie programu - mówi Rogowska-Lenart - Chcemy je dopasować do indywidualnych potrzeb uczestników.

Zobacz: Szkoła jazdy dla niepełnosprawnych

Dla osób niepełnosprawnych będzie dodatkowo zorganizowany czternastodniowy wyjazd rehabilitacyjny do nadmorskiej miejscowości uzdrowiskowej.

- Jeśli miałabym taką możliwość, od razu zapisałabym się na kolejny program - mówi Justyna Zmysłowska. - Zajęcia były ciekawe, a w swobodnej atmosferze można było o rozmawiać o wszystkim.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku: tel. 77 414 23 53, 77 418 02 39.

Projekt realizowany jest z pieniędzy Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska