Kluczborskie szkoły rywalizują o uczniów

Grzegorz Relich
Stoisko Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku.
Stoisko Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku. Grzegorz Relich
W hali sportowej OSiR w Kluczborku zorganizowano targi "Edukacja a rynek pracy".
Targi "Edukacja a rynek pracy" w hali sportowej OSiR w Kluczborku. Zespół Szkół Ogólnokształcące w Kluczborku

Targi edukacyjne w Kluczborku

W założeniu targi edukacyjne mają pomóc w wyborze szkoły uczniom, którzy w tym roku kończą gimnazjum.

Na targach swoje stoiska miały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu kluczborskiego. Przedstawiciele starali się przekonać gimnazjalistów do swoich szkół.

Zespół Szkół Ogólnokształcące w Kluczborku zachęcał nowym profilem teatralno-dziennikarskim. W ramach zajęć uczniowie będą odbywać warsztaty dziennikarskie i teatralne. Stoisko szkoły wyposażono w rekwizyty laboratoryjne, co nawiązywało do bardziej tradycyjnych, ale również bardzo popularnych kierunków: medyczno-farmaceutycznego i biologiczno-chemicznego. Szkoła kusi również licznymi wycieczkami zagranicznymi, między innymi do Londynu, czy Francji.

Zespół Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku zachęcał gadżetami LEGO Mindstorms, które były sterowane przez uczniów szkoły. Najpopularniejszą klasą w ZSL-T jest klasa politechniczna, która ma przygotować uczniów do podjęcia dalszej nauki na kierunkach ścisłych. Nowością są klasy mundurowe (policyjna i wojskowa), których uczniowie w ramach zajęć WF raz w tygodniu będą uczestniczyć w treningach karate oraz uczyć się technik samoobrony.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kluczborku chwalił się nowym profilem: technik organizacji reklamy. Jako jedyna szkoła w powiecie ZSP nr 1 oferuje profil hotelarski, technik żywienia, technik ekonomista.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku szczycił się osiągnięciem technicznym jednego ze swoich uczniów. Uczeń I klasy TPS Damian Kukulski zaprezentował własnoręcznie zaprojektowany i skonstruowany pojazd typu buggy. Nowością w ZSP nr 2 jest kierunek technik elektryk.
Zespół Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku szczyci się niemal 100-procentową zdawalnością matury. STO jako jedyna placówka już w drugiej klasie liceum proponuje uczniom fakultety. Atutem szkoły są małe maksymalnie 16-osobowe klasy.

Liceum Ogólnokształcące w Wołczynie zachęca indywidualnym podejście do każdego ucznia oraz możliwością wyboru do czterech przedmiotów rozszerzonych; WOS-u, historii, biologii, geografii.

Jedyna szkoła ponadgimnazjalna w Wołczynie współpracuje z Politechniką Opolską, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Uniwersytetem Wrocławskim oraz Regionalnym Centrum Kształcenia Języków Obcych w Opolu.

Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego im. ks. dr Jana Dzierżona w Bogdańczowicach reklamuje się nowoczesnymi rozwiązaniami. - Mamy interaktywne tablice w każdej klasie - mówi przedstawicielka szkoły. Zachętą dla uczniów jest również możliwość zamieszkania w nieodpłatnym internacie. Najczęściej wybierane kierunki w szkole to technik architektury krajobrazu i technik rolnik.

Rustykalno-militarna otoczka stoiska Zespołu Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie z jednej strony nawiązuje do spokojnego otoczenia, daleko od miejskiego zgiełku, gdzie znajduje się budynek szkoły, z drugiej strony do nowego, proponowanego uczniom profilu mundurowego. Nowy profil będzie się skupiać na kwestiach związanych z ratownictwem medycznym. Najlepsi uczniowie mogą liczyć na stypendium burmistrza Byczyny.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska