KOD i Partia Razem protestowały w Kędzierzynie-Koźlu przeciw zmianom w sądownictwie

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Zaktualizowano 
Protest KOD i Partii Razem w Kędzierzynie-Koźlu. Tomasz Kapica
Aktywiści zebrali się w Parku Rady Europy. Sprzeciwiali się przede wszystkim zmianom w sądownictwie.

Na Placu Rady Europy zebrało się 70 osób. Były przemówienia, śpiewy i mały happening.

- Wspólnie z Komitetem Obrony Demokracji w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowaliśmy pikietę pod hasłem "Nie oddamy wolnych wyborów". Chcielibyśmy wyrazić swój sprzeciw wobec bezwzględnego ataku PiS na polskie sądownictwo - tłumaczył Paweł Mucha z Partii Razem.

Odczytano postulaty, a także apel do prezydenta Andrzeja Dudy i kędzierzyńskiego senatora PiS Grzegorza Peczkisa, by sprzeciwili się reformie.

Na protest przynieśli też kukłę ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Zebrani dość szybko się jednak rozeszli.

Opolskie info 14.07.2017

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 77

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Prawda leży tam gdzie leży

Popieram powyższe. Dodam tylko, że takich pozostałości po republice ZSRR mamy w Polsce sporo. Sławne ZNP choćby, które świetnie potrafiło się odnaleźć w czasach komuny majac wspólny partyjny program z matką PZPR, potem świetnie potrafiło się sprzedawać jako zaplecze SLD, a teraz robi za wzór cnót wszelskich: najpierw walczy w 1999 przeciwko powstaniu gimnazjów, teraz przeciwko ich likwidacji, ramię w ramię z KOD walczy o obronę sbeckich emerytur.Ciekawe o co jeszcze? I będzie jedna z drugą pyszczyć, źe tzw. "dobra zmiana" demoluje kraj, że wszyscy powinniśmy stanąć przeciwko....A tymczasem mądrzy ludzie widzą co się dzieje.I jak nigdy nie głosowałem za PIS tak teraz będę głosował i liczę na to , że następne w kolejce na śmietnik historii będzie właśnie znp ze swoimi WIELKIMI prezeskami o pulchnych łapach.

G
Gość z K-Koźla

"Dziś osoby uchodzące w Polsce za autorytety czynią wiele starań, aby skompromitować ideę. Podają przy tym argumenty nacechowane emocjonalnie, a często zupełnie fałszywe. Poznanie prawdy o własnej przeszłości jest nazywane nienawiścią, barbarzyństwem, pogwałceniem godności i praw człowieka. Ujawnione przykłady współpracy z bezpieką są traktowane jako nieistotne i nieszkodliwe. Na historyków, którzy napisali książkę o życiowych losach Lecha Wałęsy, wylewa się kubły pomyj. Próbuje się także wpływać na zagraniczną opinię publiczną. Nieżyjący już prof. Bronisław Geremek, publicznie odmawiając złożenia oświadczenia lustracyjnego, na forum międzynarodowym sugerował, że w Polsce łamane są podstawowe standardy europejskie. Jednocześnie nie wspomniał ani słowem, że w państwach takich jak Czechy i Niemcy przeprowadza się dogłębną lustrację, odkąd tylko komunizm upadł"

 

Kiedy ci co oskarżali, ci co sądzili i wydawali wyroki na POLAKACH-OPOZYCJONISTACH, oczywiście   w imieniu PRL czyli "republiki ZSRR" zostaną pozbawieni PRZYWILEJÓW- wszystkich przywilejów i będą mieć emerytury w kwocie 815zł netto jak Polacy, którzy przeszli piekło wywózki na Sybir, katorżniczą pracę w kołchozach sowieckich, a ich  rodziny ucierpiały z rąk  nie tylko po 1939 roku z rąk nadludzi  - Niemców, bolszewików, ukraińskich banderowców ale też po 1944r z rąk odczłowieczonych funkcjonariuszy  NKWD,UB i SB, natomiast w III RP jedyni żywiciele w tych rodzinach dzięki "sprawiedliwym " wyrokom  zostawali pozbawieni GODNOŚCI- skazani na egzystencję w nędzy i ubóstwie? Kiedy to nastąpi?

 

G
Gość z K-Koźla
W dniu 21.08.2017 o 17:14, Gość napisał:

PO już nigdy nie wygra wyborów, stare ubeckie i esbeckie I-Iuje powoli wymierają , coraz mniej tego dziadostwa

KTO będzie kandydatem na prezydenta K-K z ramienia KOD, Nowoczesnej i Partii razem?Czy sympatycy tych ugrupowań maja coś wspólnego z naszym PORTEM, bo wiele się mówi o tej głośnej sprzedaży mienia gminnego, za który otrzymaliśmy 14 mln, co nijak cenowo ma się do sprzedaży małego placyku, za który ówczesny inwestor netto wydał 5 mln złotych polskich RSM Chemik?

G
Gość
W dniu 21.08.2017 o 14:12, Matka napisał:

Zboczeniec!!!

 

Ty też debbilkiem jesteś. Co ciekawe nie anonimowym.

Przyganiał kocioł garnkowi, że jest saganem!A  nie anonimowy deb***ek " Gość" zboczeńcowi "Matka", że jest porządnym człowiekiem.

B
Batman forewer
W dniu 21.08.2017 o 17:14, Gość napisał:

PO już nigdy nie wygra wyborów, stare ubeckie i esbeckie I-Iuje powoli wymierają , coraz mniej tego dziadostwa

Ha, ha, ha  I-Iuje to w tych pelerynkach stały.

G
Gość

PO już nigdy nie wygra wyborów, stare ubeckie i esbeckie I-Iuje powoli wymierają , coraz mniej tego dziadostwa

 

M
Matka
W dniu 20.08.2017 o 08:50, Gość napisał:

Skoro ja nie jestem anonimowym człowiekiem,ty też nim nie jesteś.Uważaj zatem aby zabawa w "bożka" nie odbiła się dla ciebie i takich zwyrodnialców jak ty głęboką czkawką!Pamiętaj o tym czego nas uczyli nasi dziadowie zabawa w Pana Boga zawsze źle się kończy.

Zboczeniec!!!

J
Jasiek
W dniu 20.08.2017 o 20:00, Gość napisał:

Zapominasz, że" coraz większym społecznym poparciem cieszą się rozliczenia komunizmu: lustracja i odbieranie przywilejów dawnym ubekom. Skoro więc Polacy chcą karać miecz komunistycznego państwa, pewnie też nie sprzeciwiliby się ukaraniu ręki, która ten miecz dzierżyła – czyli Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.DEKOMUNIZACJA jest naprawdę potrzebna. Skoro w ciągu kilkunastu lat istnienia III Rzeczpospolita nie potrafiła za pomocą łagodnych metod pokazać, że PRL była zła, to i dziś półśrodki – takie jak degradowanie członków WRON i odbieranie przywilejów ubekom – nie wystarczą.PRAWO – jak od dawna wiadomo – nie tylko odzwierciedla poglądy panujące w społeczeństwa, ale też je kształtuje (tego argumentu używano choćby wtedy, gdy wbrew woli większości Polaków zlikwidowano karę śmierci). Potrzebne jest więc jednoznaczne wskazanie przez państwo, że tamten kraj to nie była niepodległa Polska, a ludzie, którzy nim kierowali, de facto umacniali sowiecką dominację nad naszym krajem. PZPR, UB i SB miała w imieniu innego państwa i na jego polecenie pacyfikować wszelkie przejawy suwerenności narodu. Rodzi się pytanie:Czy karać już sekretarza podstawowej organizacji partyjnej czy dopiero sekretarza komitetu powiatowego partii? A może każdego członka PZPR? To kwestie techniczne. Choć moim zdaniem – dla zdrowia społecznego – lepiej byłoby uznać, że cała PZPR była organizacją przestępczą, i wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski..... Czy możliwe, żeby ktoś – zapisując się do PZPR – nie zdawał sobie z jej celów? Nawet najwięksi ideowi komuniści musieli mieć tego świadomość. Ten, kto tego nie rozumiał, musiał być ślepcem lub – przepraszam – kretynem. Dla historii, dla przyszłych pokoleń, dla wychowania młodych ludzi, wreszcie dla oczyszczenia psychiki narodu członkowie PZPR powinni zostać napiętnowani i ukarani. I nie chodzi tylko o uchwałę Sejmu stwierdzającą, że PZPR była organizacją służącą obcemu mocarstwu – choć nawet takiej uchwały się nie doczekaliśmy – ale o ustawę, która stwierdzi, że dawni członkowie kompartii byli ludźmi, którzy zgrzeszyli politycznie, więc teraz poniosą polityczną karę. Utracą choć część praw wyborczych. Bo nie chodzi o to, aby dziś tych ludzi zamykać do więzień. Chodzi o to, aby stało się jasne, co jest dobre, a co złe."

Oooo!

To pisowi ubyłoby 70% członków.

G
Gość
W dniu 20.08.2017 o 16:30, Gość napisał:

Kogo jeszcze obchodzą UBeckie i eSBckie pomioty? Chyba tylko takich samych, jak one.

Zapominasz, że" coraz większym społecznym poparciem cieszą się rozliczenia komunizmu: lustracja i odbieranie przywilejów dawnym ubekom. Skoro więc Polacy chcą karać miecz komunistycznego państwa, pewnie też nie sprzeciwiliby się ukaraniu ręki, która ten miecz dzierżyła – czyli Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

DEKOMUNIZACJA jest naprawdę potrzebna. Skoro w ciągu kilkunastu lat istnienia III Rzeczpospolita nie potrafiła za pomocą łagodnych metod pokazać, że PRL była zła, to i dziś półśrodki – takie jak degradowanie członków WRON i odbieranie przywilejów ubekom – nie wystarczą.

PRAWO – jak od dawna wiadomo – nie tylko odzwierciedla poglądy panujące w społeczeństwa, ale też je kształtuje (tego argumentu używano choćby wtedy, gdy wbrew woli większości Polaków zlikwidowano karę śmierci). Potrzebne jest więc jednoznaczne wskazanie przez państwo, że tamten kraj to nie była niepodległa Polska, a ludzie, którzy nim kierowali, de facto umacniali sowiecką dominację nad naszym krajem. PZPR, UB i SB miała w imieniu innego państwa i na jego polecenie pacyfikować wszelkie przejawy suwerenności narodu. Rodzi się pytanie:Czy karać już sekretarza podstawowej organizacji partyjnej czy dopiero sekretarza komitetu powiatowego partii? A może każdego członka PZPR? To kwestie techniczne. Choć moim zdaniem – dla zdrowia społecznego – lepiej byłoby uznać, że cała PZPR była organizacją przestępczą, i wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski.....

 

Czy możliwe, żeby ktoś – zapisując się do PZPR – nie zdawał sobie z jej celów? Nawet najwięksi ideowi komuniści musieli mieć tego świadomość. Ten, kto tego nie rozumiał, musiał być ślepcem lub – przepraszam – kretynem.

 

Dla historii, dla przyszłych pokoleń, dla wychowania młodych ludzi, wreszcie dla oczyszczenia psychiki narodu członkowie PZPR powinni zostać napiętnowani i ukarani. I nie chodzi tylko o uchwałę Sejmu stwierdzającą, że PZPR była organizacją służącą obcemu mocarstwu – choć nawet takiej uchwały się nie doczekaliśmy – ale o ustawę, która stwierdzi, że dawni członkowie kompartii byli ludźmi, którzy zgrzeszyli politycznie, więc teraz poniosą polityczną karę. Utracą choć część praw wyborczych. Bo nie chodzi o to, aby dziś tych ludzi zamykać do więzień. Chodzi o to, aby stało się jasne, co jest dobre, a co złe."

G
Gość

Kogo jeszcze obchodzą UBeckie i eSBckie pomioty? Chyba tylko takich samych, jak one.

G
Gość
W dniu 20.08.2017 o 02:39, Gość napisał:

Ty też debbilkiem jesteś. Co ciekawe nie anonimowym.

Skoro ja nie jestem anonimowym człowiekiem,ty też nim nie jesteś.Uważaj zatem aby zabawa w "bożka" nie odbiła się dla ciebie i takich zwyrodnialców jak ty głęboką czkawką!Pamiętaj o tym czego nas uczyli nasi dziadowie zabawa w Pana Boga zawsze źle się kończy.

G
Gość

Tam śmierdzi UBecją na kilometr. Wiadomo who is who.

G
Gość
W dniu 19.08.2017 o 03:36, Gość napisał:

A ty co cyberprzestępcą jesteś, że wiesz kto gdzie mieszka?Czy masz świadomość prawną i czy wiesz że za  taką działalność w sieci  można oglądać K-K zza krat ...he, he, he  cwaniaczku?

Ty też debbilkiem jesteś. Co ciekawe nie anonimowym.

G
Gość
W dniu 19.08.2017 o 19:14, Gość napisał:

 Może jest administratorem tego forum i widzi adres IP, takie zachowanie jest nielegalne i karalne. 

Oj, debilek jesteś

G
Gość
W dniu 19.08.2017 o 03:36, Gość napisał:

A ty co cyberprzestępcą jesteś, że wiesz kto gdzie mieszka?Czy masz świadomość prawną i czy wiesz że za  taką działalność w sieci  można oglądać K-K zza krat ...he, he, he  cwaniaczku?

 


A ty co cyberprzestępcą jesteś, że wiesz kto gdzie mieszka?

Czy masz świadomość prawną i czy wiesz że za  taką działalność w sieci  można oglądać K-K zza krat ...he, he, he  cwaniaczku?

 

Może jest administratorem tego forum i widzi adres IP, takie zachowanie jest nielegalne i karalne.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3