Kolarstwo. Dobry start Wojciecha Malca i Tobiasza Lisa

potwierdził, że jest w wysokiej formie.
Na trasie styczniowych mistrzostw Polski (8-9.01.2011) rozegrano XVII edycję przełajowego wyścigu "Bryksy Cross".

W tym roku na starcie w Gościęcinie stanęło 200 zawodników z Polski i Czech, którzy rywalizowali w dziewięciu kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn.

W obliczu zbliżających się MP cieszy przede wszystkim bardzo dobra postawa dwóch młodych kolarzy z Opolszczyzny.

Wśród juniorów młodszych najlepszym okazał się Tobiasz Lis. Kolarz LKS Ziemia Opolska, który niedawno świetnie pojechał w dwóch wyścigach w Koziegłowach i Szczekocinach, pokazał po raz kolejny wysoką dyspozycję i zgłosił aspiracje do medali MP.

Podobne nadzieje może mieć junior Wojciech Malec (MLGKK Ziemia Brzeska), który w Gościęcinie także wygrał. W tej kategorii 11. był Patryk Stosz (Stobrawa Kluczbork), a 14. Michael Baron (Z. Opolska). W młodszej grupie 13. pozycję zajął Sławomir Janiszewski (Z. Opolska), a 16. Grzegorz Hoffmann (Stobrawa).

Spośród naszych młodzików pojechał ósmy Łukasz Walrat (Z. Opolska). Poza tym w elicie 5. lokatę zajęła Dominika Żukowska (Z. Brzeska), a 13. Grzegorz Gebauer (Z. Opolska)