Kolarstwo. Inauguracja sezonu najlepsza dla Warchoła

Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), wygrał w Sobótce Ślężańskiego Mnicha, wyścig oficjalnie otwierający sezon kolarski w Polsce. Na starcie stanęli Opolanie.

Zawodnicy w kategorii elity i orlika do pokonania mieli 117 kilometrów, a trasa składała się z siedmiu rund po 17 kilometrów. Na starcie stanęło aż 177 kolarzy, z których 104 ukończyło rywalizację. Od startu tempo dyktowali kolarze CCC, a prawdziwe emocje zaczęły się po półmetku.

Dwie rundy przed metą powstała 19-osobowa czołówka, ale peleton ją dogonił. Następnie uciekali Piotr Brożyna (CCC) i Paterski, ale oni też nie dotarli do mety. Wyścig rozstrzygnął się na ostatnim kilometrze. Na odcinku wiodącym lekko pod górkę najlepiej czuł się Paterski, ale tylko o sekundę wyprzedził pochodzącego z Nysy Pawła Franczaka (ActiveJet Team). Trzeci Bartłomiej Matysiak (CCC), stracił do triumfatora dwie sekundy.
W peletonie byli zawodnicy Whistle Eskom Ziemia Brzeska, a najlepiej spośród nich finiszował 23-letni Bartosz Warchoł. Linię mety minął jako jedenasty, ze startą 7. sekund do Paterskiego. Andrzej Bartkiewicz był 48. (+ 52 sek), Dominik Oborski - 54. (+53 sek), Mateusz Komar - 61. (+56 sek), a Grzegorz Pawlak - 88.

Na trasie w Sobótce rywalizowali też młodsi kolarze i kobiety. W gronie 90 młodzików 34. lokatę zajął Jakub Małachowski (Ziemia Opolska), a jego klubowy kolega Mateusz Janicki był 29. w stawce 100 juniorów. Inni Opolanie zajmowali dalsze lokaty lub nie zostali sklasyfikowani.