Kolarstwo. Juniorzy młodsi ścigali się po Opolszczyźnie

Oliwer Kubus
Damian Papierski triumfował w Międzynarodowym Wyścigu "Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej" im. Mieczysława Godzwona, o Puchar Prezydenta Rzeczpospolitej Polski.

Ostatni etap wygrał Kornel Klementowski (Koźmianka Koźmice) i odniósł tym samym drugie z rzędu zwycięstwo w rywalizacji czteroetapowej juniorów młodszych. 84-kilometrowy etap wokół Kluczborka zakończył się finiszem z peletonu, a Klementowski wyprzedził Wladimira Miksanika (Slezan Frydek Mistek) i Cezareo Bzdaka (MLKS Wieluń). 55. był najlepszy z trójki Opolan Paweł Głombica (Ziemia Opolska).

W peletonie dojechał lider od drugiego etapu wyścigu Damian Papierski (Koźminianka Koźminek) i w klasyfikacji generalnej wyprzedził o 4 sekundy swojego kolegę z grupy - Wiktora Richtera, a także o 21 sekund Olega Kankę (Ukraina Lwów). Na 55. lokacie sklasyfikowano Głomicę.

Pierwszy etap z Kluczborka do Gorzowa Śląskiego wygrał pewnie na finiszu Cezary Bzdak (MLKS Wieluń), a o końcowej kolejności zdecydowała jazda indywidualna na czas. Drugi dzień zmagań juniorzy młodsi rozpoczęli właśnie od niej (9,5 km) w miejscowości Ligota Górna. Wygrał ją Papierski, drugi był Richter (strata 4 sekundy), a 3. miejsce wywalczył Kanaka (21 sekund straty).

Na trzecim etapie z Byczyny do Wołczyna Klementowski był najszybszy w sprincie, a na "kresce" wyprzedził Vladimira Miksanika (Slezan Frydek Mistek) i Yaroslava Parashchaka (Olimpic Collega). W klasyfikacji łącznej na podium nie doszło do zmian.